İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Biocell Collagen® Nedir, Faydaları Nelerdir?

Biocell Collagen® Nedir?

BioCell Collagen®; doğal oluşumlu hidrolize tip 2 kolajen peptidleri, kondroitin sülfat ve hyalüronik asitten oluşan bir bileşendir.

BioCell Collagen® formülünde bulunan kolajen, cildimizde ve eklem kıkırdaklarımızda bulunan en bol proteindir.

Yapılan klinik araştırmaların sonuçları, BioCell Collagen®’nin cildin genç görünümünü, bağ dokularının sağlığını ve eklemlerin aktifliğini desteklediğini göstermektedir.

Hyaluronik asit (HA) cildiniz için nemlendirme, eklemleriniz için yağlama sağlamaya yardımcı olan ve hücrelerinizi bir arada tutan jel benzeri bir maddedir. Kondroitin sülfat, kıkırdağa emici özellikler kazandıran, eklem kıkırdağında doğal olarak oluşan bir elementtir. (1, 2, 3).

Biocell Collagen® Ne İşe Yarar?

BioCell Collagen®'in cilt ve eklem yapısına katkılarını şu şekilde sıralayabiliriz (4, 5, 6):

  • Ciltte bulunan kolajeni ve hyalüronik asit seviyesini artırabilir      
  • Cilt elastikiyetini destekleyebilir
  • Eklem yapısı ve hareketliliği destekleyebilir
  • Egzersiz sonrası toparlanma sürecini destekleyebilir

Biocell Collagen®’in Standart Kolajenden Farkı Nedir?

Tüm kolajenler aynı değildir. Bazıları eklem, bazıları cilt sağlığını korumayı hedefler. Dolayısıyla kolajen tipi, kaynağı, moleküler boyutu, bileşimi ve üretim süreci; formüle edilen takviyelerin endikasyonlarını ve etkinliklerini doğrudan etkiler.

BioCell Collagen® birbirlerini destekleyerek benzersiz bir matris oluşturan bileşenlerinden meydana gelir. Hidrolize kolajen tip 2’ye kondroitin sülfat ve hyaluronik asitin eşlik etmesiyle oluşan BioCell Collagen®; kompleks bir içeriğe sahiptir.

BioCell Collagen’i diğer kolajen takviyelerinden ayıran en önemli özelliği, insanlar üzerinde yapılan klinik araştırma sonuçları ile desteklenmiş olmasıdır.

BioCell Collagen® içeren kolajen ürünleri şunlardır:

Biocell Collagen® Nasıl Elde Edilir?

BioCell Collagen®, herhangi bir katkı maddesi içermeyen saf tavuk sternal kıkırdağından yapılmaktadır. Ham madde olarak kullanılan tavuk göğüs kıkırdağı; tip 2 kolajen, kondroitin sülfat ve hyaluronik asit yönünden zengin olan insan kıkırdağına çok benzer bir yapıdadır.

Bu nedenle kolajen üretiminde tercih edilen en temiz ve güvenli kaynaktır.

BioCell Collagen®; GDO, gluten, soya, kabuklu deniz ürünleri, balık, yumurta, süt, yer fıstığı ve şeker içermez (7). 

Kolajen ve kolajen türleri hakkında daha detaylı bilgi almak için "Kolajen Nedir, Ne İşe Yarar?" içeriğimize göz atabilirsiniz. 

Güncellenme Tarihi : 14.04.2022
Yayınlanma Tarihi : 25.05.2021
Paylaş
Mobil görünüm için tıklayın.
Top