İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Mineraller
  4.  › 
  5. Kompleks Mineraller
Kompleks Mineraller

Kompleks Mineraller

Devamını oku »
27 ürün listeleniyor.

Mineral Çeşitleri

Minerallerin her birinin, farklı görevleri vardır. Mineraller, mikro ve makro olmak üzere iki grup içerisinde anılır. Mikro mineraller arasında; manganez, bakır, iyot, çinko, demir, kobalt, florür ve selenyum yer alır. Makro mineraller ise fosfor, magnezyum, sodyum, kalsiyum, potasyum, klorür ve kükürt gibi içeriklerdir.

 

Kompleks Mineral Çeşitleri

Mineraller tek başına gıda takviyesi olarak yer alabildiği gibi birden fazla çeşidi bir arada barındıran kompleks mineral takviyeleri de bulunmaktadır. Kompleks mineral takviyeleri, birden fazla mineral içeren formülasyona sahiptir. kompleks mineral ve vitamin takviyeleri içinde ayrıca farklı bitkisel içerikler de yer alabilir. Örneğin; çinko takviyeleri ilişkilendirildiği görevleri sebebiyle tek başına takviye olarak yer almasının yanı sıra diğer mineraller ve C vitamini ile de kombine edilir.

 

En İyi Kompleks Mineral Markaları

Kompleks mineral ve vitamin takviyelerinin üretiminde, sayısı azımsanmayacak oranda marka yer alır. Nature's Supreme, Solgar, Nature's Bounty ve Pure Encapsulations gibi pek çok marka sektörde öne çıkar. Yurt dışı merkezli üretim yapan markalara ve Türkiye menşeli markalara ait olan farklı kompleks mineral takviyelerini, vitaminler.com üzerinden keşfedebilirsiniz.

 

Kompleks Mineral Fiyatları

Pek çok takviye ürününde olduğu gibi kompleks mineral ve vitamin takviyelerinin ücreti de değişkenlik gösterebilir. Kompleks mineral ve vitamin takviyeleri fiyatlarını, markadan içeriğinde yer alan bileşenlere, ambalajdan gramaja kadar pek çok unsur etkileyebilir. İncelediğiniz kompleks mineral takviyesini %100 orijinal ürün garantisi, farklı ödeme seçenekleri, size özel indirimler ve aynı gün kargo imkanıyla vitaminler.com üzerinden satın alabilirsiniz.

 

Kompleks Mineral Formları

Kompleks mineral takviyeleri genelde kapsül, tablet, sıvı ve saşe formda karşımıza çıkar.

Tablet

Tablet formdaki kompleks mineral takviyeleri sindirim sisteminde parçalanmak üzere üretilmiş ve katı, sert, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.

Kapsül

Kapsül formundaki kompleks mineral takviyeleri, koruyucu amacı taşıyan; jel ya da sert şekildeki bir dış kabuk içerisinde yer alır. Bahsedilen bu dış kabuk ise sindirim sisteminde metabolize edilerek parçalanır.

Sıvı

Sıvı formdaki kompleks mineral takviyeleri, özellikle katı formdaki takviyeleri yutmakta zorluk çeken kişiler tarafından, kolay içilebildiği için kullanılır.

Saşe

Saşe formda yer alan kompleks mineral takviyeleri, çoğu kişi için kullanımı daha kolay hale getirmektedir. Sadece kullanılacağı zaman açma imkanı tanıyan paketleri sayesinde, hijyenik kullanım olanağı da sunar.

 

Kompleks Mineral ve Vitamin Takviyeleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kompleks mineral ve vitamin takviyeleri seçerken piyasada güvenilir olmasıyla öne çıkan markalara ait olan ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca ürünlerin orijinal olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir. Onay ve izin numaraları, takviyeyi üreten firmanın ürüne dair barkod ve lot numaralarının yer alıp almadığı da yine dikkat edilmesi gereken konular içinde yer alır. Almış olduğunuz takviyeye ait ambalajın da deforme edilmeden ve bozulmadan size ulaşmış olması bu konuda önem taşır.

 

Kompleks Mineral Kullananların Yorumları

Kompleks mineral takviyelerini kullananlar, diğer ürünlerde olduğu gibi deneyimlerini vitaminler.com’un yorumlar bölümünde paylaşmaktadır. Ürünü satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarını okumak için bu bölümü inceleyebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Mineral Nedir?

Beslenme bağlamında mineral, yaşam için gerekli işlevleri yerine getirebilmek adına önemli olan kimyasal bir element olarak anılır.

 

Mineraller Hangi Besinlerde Bulunur?

Mineraller, toprakta ve besinlerde bulunan elementlerdir. Konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Mineral Yönünden Zengin Besinler başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Kimler Kompleks Mineral Takviyesi Kullanabilir?

Beslenme yoluyla yeterli ve düzenli şekilde mineral alamayan kişiler kompleks mineral takviyesi almayı düşünebilir. Ancak kronik rahatsızlıklar, yaş ve cinsiyet gibi etmenler de bu konuda farklılıklar görünmesine neden olabilir. Mevcut durumunuzu değerlendirmek ve herhangi bir sağlık sorununuz var ise ona göre yol haritası belirlemek için takviye kullanmadan önce ilk olarak doktorunuza danışmanız önerilir. Aldığınız gıda takviyesini, doktorunuzun vermiş olduğu önerileri ve takviye ürünün üzerinde yer alan açıklamaları dikkate alarak kullanmanız tavsiye edilir.

 

Kompleks Minerallerin Faydaları Nelerdir?

Minerallerin vücutta pek çok görev üstlendiği bilinmektedir. Vücudumuzun normal fonksiyonlarını yerine getirmesi adına öne çıkan içeriklerdir. Bu nedenle yeterli oranda alınmaları, genel durumunuz açısından önemlidir.

 

Kompleks Mineral Ürünleri Nasıl Muhafaza Edilir?

Çoğu takviye üründe olduğu gibi kompleks mineral takviyesi de kapalı, serin, güneş ışığına maruz kalmayan ve kuru olan bir ortamda saklanmalıdır. Satın alınan takviye ürünlerinin üzerinde yer alan saklama koşullarına ve son kullanma tarihine de dikkat edilmelidir.

 

Kompleks Mineral Ürünleri Nereden Satın Alınır?

Kompleks mineral takviyeleri fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Ürün içeriklerinin yer aldığı tablo ve kullanım önerisi gibi pek çok bilgiyi vitaminler.com aracılığıyla öğrenmek mümkündür. Ayrıca deneyimli satış temsilcilerinin yer aldığı fiziksel mağazalarda da ürünlerin içeriklerine dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

Kaynaklar

1.     Biochemistry, Nutrients, 2022

2.     Micronutrients in Health and Disease, 2006

3.     The Key Role of Micronutrients, 2006


Mobil görünüm için tıklayın.
Top