İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Bitkisel Ürünler
  4.  › 
  5. Passiflora
Passiflora

Passiflora

Devamını oku »
8 ürün listeleniyor.

Passiflora Çeşitleri

Passiflora incarnata, yani Türkçe adıyla çarkıfelek çiçeği, Orta ve Güney Amerika’da yetişen asma türü bir bitkidir. Sarı, pembe, mavi ve beyaz renklerdeki bu çiçek, oldukça dikkat çekici parlaklıkta ve büyüklüktedir. Çiçeğin özü pek çok yiyecek ve içeceğe lezzet katmak için kullanılabildiği gibi, meyvesi de yiyecek olarak tüketilebilir. Su ile kaynatılarak çay şeklinde içilebilen passiflora, vücut için faydalı diğer vitamin ve minerallerle birleştirilerek bitkisel bir gıda takviyesi olarak da üretilir. Özellikle yetişkinlerin kullanımında yaygın olan bu bitkisel besin takviyesi farklı form ve aromalara sahiptir. Markaların oluşturduğu formüllerde B vitamini çeşitleri, C vitamini, fosfor, kalsiyum ve protein ile birleştirilerek kullanıcılara kaliteli ve bitkisel bir besin desteği sağlayabilir.

Passiflora takviyeleri genel olarak akşam yemeklerinden önce ya da uyku öncesinde kullanılır. Pek çok takviyede olduğu gibi passiflora çeşitleri arasında da şurup, kapsül ve tablet formları vardır. Kullanıcılar formülünde yer alan bileşenlere, kullanım şekillerine ve bütçelerine göre farklı passiflora çeşitlerine vitaminler.com online mağazası aracılığıyla güvenle ulaşabilir. Orijinal ürün garantisiyle satışa sunulan passiflora çeşitlerinin en çok satan çeşitleri arasında aromasız Farmavita Passiflora, Alora Ultra Passiflora ve Ocean Passiflora ürünleri yer alır.

Aromasız passiflora çeşitleri olduğu gibi, böğürtlenli ve vanilyalı aromalara sahip passiflora şurupları da vardır. Eğer aromalı takviyeleri kullanmayı tercih ediyorsan, Vitaminler.com online mağazasından yer alan böğürtlenli Matriks Passif Mood Passiflora Ekstraktı ya da vanilyalı Ocean Passiflora 600 Mg Şurubu tercih edebilirsin.

Vitaminler.com online mağazasından satın alacağın bitkisel ürünlerin tamamı bakanlık onayına sahip ürünlerdir. Ürün içerik sayfalarında aromalarından servis sayılarına, kullanım önerilerinden detaylı bileşen tablolarına kadar pek çok bilgiye erişebilirsin.

Passiflora Formları

Tablet, kapsül ve sıvı formlarda üretilen bitkisel passiflora takviyesi çeşitleri, kullanıcıların ihtiyacına yönelik keyifli ve kolay tüketim formlarında sunulur. Vitamin ve mineral çeşitlerinin en çok tercih edilen formları olan tablet ve kapsül formlarının yanı sıra sıvı formda üretilen passiflora çeşitlerine de Vitaminler.com adresinden ulaşabilirsin.

Kapsül

Kapsül formda üretilen passiflora ürünleri kolay yutulabilen, vegan ve vejetaryen kullanımına uygun ürünlerdir. 1 bardak su veya benzeri bir sıvı ile kolayca yutulabilen formdaki ürünlerden en çok tercih edilen passiflora ekstresi Zade Vital Passiflora’dır.

Tablet

Vitamin ve mineraller arasında en popüler form olan tablet formu, passiflora bitkisel takviyesi için de üretilir. Vitaminler.com online mağazasının en çok tercih edilen passiflora ürünlerinden biri olan Alora Ultra Passiflora, tablet forma örnek bir üründür. Tek pakette 30 tablet sunan ürün, vegan ve vejetaryen kullanıma uygundur ve her 2 tablette toplam 400 mg  Passiflora incarnata ekstresi içerir.

Sıvı (Şurup)

Sıvı formdaki passiflora çeşitleri, tablet veya kapsül formdaki ürünleri yutmakta zorluk çeken kişiler için ideal forma sahiptir. Matriks Passif Mood Passiflora Ekstraktı ve Ocean Passiflora 600 Mg Şurup ürünleri vitaminler.com online mağazasından güvenle satın alabileceğin, sıvı formdaki orijinal passiflora çeşitleri arasında yer alır.

En İyi Passiflora Takviyesi Markaları

Passiflora takviyesi satan markalar arasında hammadde kalitesi ve ürün çeşitliliğiyle bitkisel ürün üretiminde öne çıkan markalar yer alır. Her markanın üretim aşamaları, kullandığı formüller ve formlar birbirinden farklıdır. Bakanlık onayından geçmiş laboratuvarlarda test edilen passiflora takviyeleri sayesinde ihtiyacın olan bitkisel ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Bitkisel ürün üreten pazar lideri markaların ürünleri vitaminler.com adresinde kullanıcı ile buluşuyor.

En iyi passiflora takviyesi markaları arasında Farmavita, Nobel, Ocean ve Zade Vital yer alıyor. Sen de bu güvenilir ve güçlü yerli markaların passiflora çeşitlerine vitaminler.com online mağazasından orijinal ürün garantisi ile ulaşabilirsin.

Passiflora Fiyatları

Passiflora fiyatları, ürünün formuna, markasına, içeriğinde yer alan bileşenlere ve servis sayısına göre değişebilir. Takviye ürünlerin içerdiği hammaddenin kalitesi ve formülünde yer alan diğer vitamin ve minerallerin sayısı, ürünün fiyatını etkileyen en önemli faktörlerdir. Passiflora şurupları ve passiflora tablet veya kapsülleri, form açısından farklı olduğu gibi fiyat açısından da birbirinden ayrılır. Sen de ihtiyacına en uygun passiflora türünü, bütçene uygun passiflora alternatifleri arasından seçebilirsin. Vitaminler.com online mağazasında yer alan tüm ürünler orijinal ürün garantisine sahiptir. Sen de Online mağazamızı ziyaret ederek en uygun passiflora takviyesini üyelere özel fırsatlardan faydalanarak kolayca satın alabilirsin.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Passiflora Nedir?

Orta ve Güney Amerika'ya özgü bir asma bitki türü olan passifloranın bir diğer adı "çarkıfelek"tir. Parlak ve iri çiçekleri olan passiflora 3 ile 9 m yükseklikte büyüyebilir. Meyveleri de yenen bu bitkinin mavi, beyaz, sarı ve pembe renklerde çiçekleri vardır. Detaylı bilgi için “Passiflora Nedir, Nasıl Kullanılır?” başlıklı bilgi bankası içeriğine göz atabilirsin.

Passiflora Ne işe Yarar?

Passiflora birçok farklı şekilde kullanılan, hem güzel görünen, hem lezzetli, hem de faydalı bir bitkidir. Çarkıfelek olarak adlandırılan meyvesi yenebilir ve Passiflora çayı yapmak için kaynamış suya kurutulmuş hali eklenebilir. Yetişkinler tarafından takviye edici gıda olarak da kullanılır.

Passifloranın Faydaları Nelerdir?

Bir bitki olan Passiflora çeşitli faydalara sahiptir. Evlerde süs bitkisi olarak da tercih edilen passiflora çiçeğinin özü mutfakta da kullanılan bir üründür. Yiyecek ve içeceklere lezzet vermesi için kullanılan bu öz, cilde doğrudan sürülerek de kullanılabilir. Aynı zamanda uzmanlara danışarak takviye edilmesi de yetişkinlerde faydalı olabilir.

Passiflora Nasıl Kullanılır?

Passiflora, kapsül, tablet veya şurup formlarında yetişkinler tarafından kullanılır. Genel olarak yemeklerden önce kullanılması önerilen bu takviye edici gıda, yatmadan önce de kullanılabilir. Bilgi bankası içeriğinde yer alan “Passiflora Nasıl Kullanılır?” başlığından detaylı bilgi alabilirsin.

Kimler Passiflora Kullanabilir?

Passiflora çeşitleri, ürün üzerinde yazan kullanım miktarına uyarak yetişkinler tarafından kullanılabilir. Çocuklar passiflora kullanabilir mi, sorusunun yanıtı ise çocuk ve bebeklerde doktora danışmadan kullanılmaması gerektiğidir. Her yaş için herhangi bir takviye ürün kullanımı öncesi uzmana başvurmak önemlidir, ancak özellikle çocuklar için mutlaka çocuk doktorundan onay almak gerekir.

 

Kaynaklar:

1-      “Passiflora: a review update”, J Ethnopharmacol., 2004

2-  “Effects of passiflora incarnata and midazolam for control of anxiety in patients undergoing dental extraction”, Med Oral Patol Oral Cir Bucal., 2017

3-      “Extracts and Flavonoids of Passiflora Species as Promising Anti-inflammatory and Antioxidant Substances”, Curr Pharm Des., 2021

4-      “Passiflora incarnata in Neuropsychiatric Disorders-A Systematic Review”, Nutrients., 2020

5-      “Role Identification of Passiflora Incarnata Linnaeus: A Mini Review”, J Menopausal Med., 2017

6-      Passionflower, Healt Information

7-      Çarkıfelek (Passiflora incarnata L.), Research Gate

8-      “Correct Identification of Passiflora incarnata Linn., a Promising Herbal Anxiolytic and Sedative”, J Med Food., 2001

Mobil görünüm için tıklayın.
Top