İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Bitkisel Ürünler
  4.  › 
  5. Zencefil Ekstresi
Zencefil Ekstresi

Zencefil Ekstresi

Devamını oku »
10 ürün listeleniyor.

Zencefil (Ginger) Ürünlerinin Formları

Zencefil (ginger) içerik olarak tek başına yer alabildiği gibi farklı içeriklere eklenmiş halde de karşımıza çıkar. Kapsül, pastil, tablet ve toz formlarda yer alan zencefil ürünlerini vitaminler.com’dan inceleyebilirsiniz.

Kapsül

Kapsül formundaki zencefil takviyeleri koruyucu amacı güden; jel ya da sert şekildeki bir dış kabuk içerisinde yer alır. Bahsedilen dış kabuk ise sindirim sisteminde parçalanır. Zencefil kökü ya da zencefil ekstresi eklenmiş, kapsül formda yer alan gıda takviyeleri bulunmaktadır.

Tablet

Tablet formdaki zencefil içerikli ürünler farklı vitaminlerle desteklenmiş formüllerle karşımıza çıkabilir. Tablet formdaki ürünler, sindirim sisteminde parçalanmak üzere üretilmiş; katı, sert ve pürüzsüz yüzeye sahiptir.

Pastil

Pastil formunda kullanıma sunulan gıda takviyeleri, ağızda emilerek tüketilir. Zencefil de içerik olarak pek çok bitkisel içerik barındıran pastil formdaki ürünlerde yer alabilmektedir.

Toz

Piyasada en çok karşımıza çıkan formlardan biri toz zencefildir. Toz zencefil; bitki çaylarında ve yemeklerde kullanılabilir. Bu nedenle birçok mutfak kültüründe kendisine yer bulur.

 

En İyi Zencefil Ekstresi Markaları

Farklı form ve içerik tipi ile karşımıza çıkan zencefil takviyelerinin üretiminde, sayısı hiç de azımsanmayacak oranda marka öne çıkar. Strepsils ve Talya gibi öne çıkan pek çok markanın ürünlerini vitaminler.com’da bulabilirsiniz. Bu markaların özel formlar ile hazırlanan gıda takviyelerini vitaminler.com üzerinden kolayca satın alabilir, farklı ödeme ve kargo seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 

Zencefil Ürünlerinin Fiyatları

Zencefil ekstresi gibi gıda takviyeleri; markasından içeriğinde yer alan tüm bileşenlere, ambalajdan gramaja, kullanım türüne ve formuna kadar geniş bir fiyat skalasında karşımıza çıkabilir. Farklı formlarda inceleyebileceğiniz zencefil takviyelerini %100 orijinal ürün garantisi, size özel olarak hazırlanmış indirimler, farklı ödeme seçenekleri ve aynı gün kargo hizmeti ile satın alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Zencefil Ekstresi Nedir?

Zencefil ekstresi zencefilin özünden üretilen bir içeriktir.


Zencefilde Hangi Vitaminler Var?

Zencefilin B3, B6, C ve K vitaminleri içerdiği bilinmektedir.


Zencefil Ekstresi Nasıl Elde Edilir?

Zencefil ekstresi üretiminde genelde kullanılan bölüm bitkinin kökleridir. Zencefil ekstresi çoğu zaman soğuk sıkım (cold press) yöntemi ile elde edilir.

 

Zencefil Ekstresinin Faydaları Nelerdir?

İnsanlar tarafından çok uzun zamandır kullanıldığı bilinen zencefil (ginger), bilim insanlarının da incelemeye başladığı bir konu haline gelmiştir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve zencefilin etkilerini öğrenmek için burayı tıklayın.

 

Zencefil Ekstresi Nasıl Kullanılır?

Zencefil ekstresi deniz ürünleri, et ve vejetaryen yemekler gibi lezzetleri tatlandırmak adına Çin, Kore, Japon, Vietnam gibi birçok Güney Asya mutfağında kullanılır. Ayrıca gıda takviyesi olarak da kullanıldığı bilinmektedir. Beslenmenize zencefil ekstresi eklemeyi düşünüyorsanız, Vitaminler.com üzerinden piyasada bulunan zencefil ekstresi takviyelerini inceleyebilirsiniz. Her ürün üzerinde yer alan kullanım koşulları size bu konuda yardımcı olacaktır.

 

Kimler Zencefil Ekstresi Kullanabilir?

Zencefil ekstresi ürünlerinin içeriklerinde yer alan etken maddeleri göz önünde bulundurup, doktorunuza danışarak sizin için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

Zencefil Ekstresi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gıda takviyeleri satın alırken; güvenilir markalara ait olmasına ve ürünün orijinal olup olmadığına muhakkak bakılmalıdır. T. C. Tarım ve Orman Bakanlığı onayı ve izin numaraları, ayrıca üretici firmanın ürüne dair barkod numaralarının yer alıp almadığı da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Almış olduğunuz zencefil ürününe ait ambalajın tahrip edilmemiş ve bozulmamış şekilde size ulaşmış olması da önemlidir.

 

Zencefil Ürünleri Nereden Satın Alınır?

Zencefil ürünleri, fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Ürün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi pek çok bilgiyi de online mağazalar aracılığıyla öğrenmek ve satın almak mümkündür. Ayrıca deneyimli satış temsilcilerinin bilgi birikimleri aracılığıyla fiziksel mağazalarda da ürünlerin içeriklerine dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

Kaynaklar

1.     Anti-Oxidative And Anti-Inflammatory Effects of Ginger in Health and Physical Activity: Review of Current Evidence, 2013

 


Mobil görünüm için tıklayın.
Top