İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Diyet ve Kilo Kontrolü
  4.  › 
  5. Yeşil Çay Ekstresi
Yeşil Çay Ekstresi

Yeşil Çay Ekstresi

Devamını oku »
8 ürün listeleniyor.

Yeşil Çay Ekstresi Nedir?

Yeşil çay, tüm siyah çaylar gibi oolang çayının da kaynağı olan camellia sinensis bitkisinden elde edilir. Bitkinin yaprak ve tomurcukları kullanılarak hazırlanan çay, başta Çin ve Japonya olmak üzere birçok medeniyette eski zamanlardan günümüze kadar pek çok amaçla kullanılmıştır. Kafein ve kateşinler bakımından zengin bir içeriğe sahip olan yeşil çay, bunlara ek olarak sağladığı sayısız faydayla vücuda önemli katkılar sağlar.  

Genellikle kurutulmuş yaprakları demlenerek tüketilen yeşil çay, birtakım kimyasal işlemlerden geçirilerek elde edilen ekstresiyle de diyetlere eklenebilir. İçeriğindeki besin değerleri korunacak şekilde özel tekniklerle hazırlanan yeşil çay ekstresi; toz, kapsül gibi çeşitli formlarda gıda takviyesi olarak tüketime sunulur. İçeriğinde sadece yeşil çay özü olan ürünlerin yanı sıra vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş çeşitleri de bulunan yeşil çay ekstresi takviyeleri, bu bitkinin yararlarından düzenli olarak faydalanmanın en pratik yoludur.

Sen de aralarında yerli ve yabancı markaların bulunduğu Vitaminler.com’daki yeşil çay takviyelerini inceleyebilir, senin için fiyat/performans açısından en uygun ürünü keşfedebilirsin. Ham madde kalitesini ve etkinliğini beğendiğin ürünü günün her saati orijinal ürün garantisi ve ücretsiz kargo fırsatıyla satın alabilirsin.

 

Kaynaklar:

1. Green Tea. National Center of Complemantary and Integrative Health

2. Green tea improves metabolic biomarkers, not weight or body composition: a pilot study in overweight breast cancer survivors. Journal of Human Nutrition and Dietetics, 2010

3.  Antiobesity effects of green tea catechins: a mechanistic review. The Journal of Nutritional Biochemistry


Mobil görünüm için tıklayın.
Top