İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Bitkisel Ürünler
  4.  › 
  5. Ananas Ekstresi
Ananas Ekstresi

Ananas Ekstresi

Devamını oku »
8 ürün listeleniyor.

Ananas Ekstresi (Bromelain) Hakkında

Egzotik meyvelerden biri olarak adlandırılan ananas, A vitamini, C vitamini ve E vitamini içerir. Bromelain ise taze ananas meyvesinden elde edilir.

En İyi Ananas Ekstresi (Bromelain) Markaları

Sektörde ananas bromelain takviyesi sunan pek çok marka öne çıkar. Solgar, Venatura ve Enfla-C gibi markalar, en iyi ananas ekstresi markaları arasında yer alabilir. Bitkisel ürünleri tek bir platformda buluşturan vitaminler.com üzerinden, dilediğiniz markaya ulaşabilir ve ürün içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Bromelain Takviyesi Formları

Bromelain takviyeleri genelde karşımıza tablet ve kapsül formunda çıkar.

Kapsül

Kapsül formunda yer alan bromelain takviyeleri, koruyucu amacı güden bir dış kabuk içerisinde bulunur ve su yardımı ile tüketilir.

Tablet

Tablet formdaki bromelain takviyeleri katı, sert ve pürüzsüz yüzeye sahiptir, su yardımı ile tüketilir.

Ananas Ekstresi Bromelain Fiyatları

Bromelain takvitesinin fiyatları geniş bir yelpazede yer alabilir. Takviye ürünün markasından içeriğinde yer alan diğer bileşenlere, ambalajdan gramaja ve kullanım formuna kadar pek çok faktör, fiyat çeşitliliği olmasına neden olabilir.

Ananas Ekstresi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takviye kullanmayı düşünüyorsanız, mevcut durumunuzu değerlendirmek ve herhangi bir sağlık sorununuz var ise ona göre bir yol haritası belirlemek için öncelikle doktorunuza danışmalısınız. Aldığınız takviyeyi, doktorunuzun önerileri ve ürünün üzerinde yer alan açıklamaları dikkate alarak kullanmanız tavsiye edilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ananas Ekstresi Nedir?

Ananas tropik meyvelerden biridir ve Bromeliaceae familyasına ait kısa boylu bir bitki üzerinde yetişir. Ananas bitkisi 1-1,5 m kadar büyüyebilen, otsu bir bitkidir. Ananas ekstresi belli yöntemlerle bu meyveden elde edilir. Ananas ekstresi ayrıca bromelain olarak da anılmaktadır.

Bromelain Nedir?

Bromelain ananas meyvesinden ve saplarından elde edilen bir enzim bileşiğidir.

Bromelain Takviyesi Kullanmak Gerekli mi?

Gıda takviyelerinin etkileri, cinsiyet, yaş ve kişinin mevcut durumuna göre değişiklik gösterebilir. Gıda takviyesi kullanmadan evvel öncelikle doktorunuza danışmanız önerilir. 

Ananas Ekstresinin (Bromelain) Faydaları Nelerdir?

Ananas ekstresi (bromelain), pek çok araştırmaya konu olmasıyla bilinmektedir. Ananas ekstresinin içeriği ve olası etkileri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Ananas Ekstresi Nedir, Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Kimler Bromelain Takviyesi Kullanmalı?

Takviye ürünlerin insanlar üzerindeki etkileri; fiziksel durum, yaş ve cinsiyet gibi pek çok etmen nedeniyle farklılık gösterebilir. Almayı düşündüğünüz bromelain takviyesinin ürün içeriğini göz önünde bulundurup, doktorunuza danışarak kullanmaya uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Bromelain Takviyesi Nasıl Kullanılır?

Kapsül ve tablet formundaki takviyeler su ile tüketilerek pratik şekilde alınabilir. Gıda takviyelerinin kullanım şekli ile ilgili en doğru kararı vermek için öncelikle doktorunuzun önerilerini ve takviye ürünün üzerinde yer alan kullanım talimatlarını dikkate almanız önerilir.

Bromelain Zayıflatır mı?

Kilo almak ya da vermek söz konusu olduğunda; yaş, cinsiyet, günlük alınan kalori miktarı ve aktivite seviyesi gibi farklı pek çok faktör kişiye göre göz önünde bulundurulmalıdır. Bu anlamda kilo kontrolüne dair genel geçer bir cevap bulunmamaktadır.

Ananas Ekstresi Nasıl Muhafaza Edilir?

Çoğu takviye üründe olduğu gibi bromelain takviyesi de kapalı, serin, güneş ışığına maruz kalmayan ve kuru olan bir ortamda saklanmalıdır. Satın aldığınız takviyeyi nemli ve sıcak ortamlardan uzak tutmanız önerilir. Ayrıca takviye ürünlerinin üzerinde yer alan saklama koşullarına ve son kullanma tarihine dikkat edilmelidir.

Ananas Ekstresi Satın Alırken Dikkat Nelere Dikkat Edilmeli?

Ananas ekstresi gibi gıda takviyelerini satın alırken, piyasada güven uyandıran markalara ait olan ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca ürünlerin orijinal olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir. Takviye ürüne dair barkod ve lot numaralarının yer alıp almadığı da özenle dikkat edilmesi gereken durumlar arasında yer alır. Almış olduğunuz takviyeye ait ambalajın da tahrip edilmemiş ve bozulmamış olması bu konuda önem taşır.

Ananas Ekstresi (Bromelain) Nereden Satın Alınır?

Ananas ekstresi (bromelain) takviyelerine fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla ulaşmak mümkündür. Vitaminler.com üzerinden ürün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca size özel indirimler, aynı gün kargo imkanı ve farklı ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.


Kaynaklar:

1. Bromelain Modulates T Cell and B Cell Immune Responses in Vitro and in Vivo, 2001

2. Bromelain: Biochemistry, Pharmacologya Medical Use, 2001

3. Bromelain as a Treatment for Osteoarthritis: a Review of Clinical Studies, 2004

Mobil görünüm için tıklayın.
Top