İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Antioksidan
Antioksidan

Antioksidan

Devamını oku »
40 ürün listeleniyor.

Antioksidan Çeşitleri 

Antioksidan kategorisine yer alan takviyeler kendi içinde çeşitlere ayrılır. Her takviye ürünün içeriği ve özelliği farklı olabilir. Her gıda takviyesi gibi bu kategoride yer alan takviyeleri de kullanmadan evvel doktora danışmak önemlidir.


Koenzim Q10 (CoQ-10)

Koenzim Q10 (CoQ10), insan vücudunda doğal olarak bulunan bir maddedir. Q10 adıyla da bilinen bu içerik, çoğu marka tarafından takviye olarak üretilmekte ve satılmaktadır. Farklı formarı ve gramajları olabilir. 

Alfa Lipoik Asit

Alfa lipoik asit organik bir bileşiktir ve vücudumuzda doğal olarak üretilmektedir. Gerekli durumlarda ise takviye olarak satın alınabilmektedir. Çoğu markanın alfa lipoik asit takviyeleri vitaminler.com adresinde bulunmaktadır. 

Bitkisel Antioksidanlar

Bitkisel antioksidanlar, kategorisinde yer alan takviye ürünler, hayvansal gıda içermeyenler olarak sınıflandırılabilir. Birçok farklı ürün bu kategoride bulunmaktadır. İhtiyacınıza yönelik takviyeyi bu kategoride bulabilirsiniz. 

Astaksantin

Astaksantin de bu kategori içerisinde revaçtadır. Karides ve somon balığı gibi deniz canlılarına pembe veya kırmızı rengini veren ve bazı mikro alg türlerinin yapısında bulunan karoten sınıfına ait bir pigment olarak bilinir. Astaksantin takviyeleri farklı markalar tarafından vitaminler.com adresinde satışa sunulmaktadır. 

Resveratrol

Resveratrol, bir bitki bileşiğidir ve en bilinen besin kaynağı üzümdür. Gerekli durumlarda ise takviye olarak alınabilir. Bu takviyeler vitaminler.com adresinde tüketicileri ile buluşmaktadır. 


Antioksidan Takviyesi Formları

Antioksidan kategorisinde yer alan takviyeler birçok formda bulunabilir. Bu formlar farklı şekillerde kullanılabilir ve ihtiyaca yönelik seçim yapılabilir. 


Kapsül

Gıda takviyelerinde kapsül form, en çok tercih edilen formlardan biridir. Pratik kullanımı ve kolay taşınabilirliği sayesinde kapsül antioksidan takviyesi yetişkin bireyler tarafından ilgi görmektedir. Yutulduktan sonra takviye kapsülleri vücut tarafından sindirim sürecine dahil olur. Genellikle takviyeleri hızlı ve pratik şekilde almak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. 

Tablet

Tablet antioksidan takviyesi, gıda takviyelerini hazırlama sürecini kısa tutarak tüketmek isteyenler tarafından tercih edilir. Tablet formda bulunan takviyeler su yardımıyla yutularak tüketilir. Ambalajı ve büyüklüğü bakımından günlük hayatta taşınabilen tablet formlar sıvı formun hazırlanma aşamasıyla zaman kaybetmek istemeyenlerin ilk tercihlerindendir. 

Sıvı

Sıvı antioksidan takviyesi, kullanımındaki kolaylık sayesinde revaçtadır. Kapsül ve tablet yutmakta zorluk çekenler de alternatif olarak sıvı formu tercih etmektedir. 

Toz

Toz antioksidan takviyesi, genellikle takviye tüketimini besinler ile karıştırarak almak isteyenler tarafından tercih edilir. Bu formdaki takviyeler toz halindedir ve direktiflere uygun olarak besinlerle karıştırılarak tüketilir.

Çiğnenebilir Form 

Çiğnenebilir antioksidan takviyesi, tablet veya pastil formdaki gıda takviyelerini tercih etmeyenler tarafından en çok seçilen antioksidan takviyesi formudur. Ağızda çiğnenerek sindirim sistemine dahil olan bu form pratikliği ile ön plana çıkar. 


En İyi Antioksidan Takviyesi Markaları

Antioksidan takviyeleri farklı markalar tarafından farklı gramajlarda ve formlarda üretilmektedir. Sektörün önde gelen markaları vitaminler.com adresinde satılmaktadır. En çok bilinen ve tercih edilen antioksidan takviyesi markalarının başında; Nature’s Supreme, Ocean, Zade Vital, Venatura, Solgar, Dynavit, Nature’s Bounty, One Up ve Suda Collagen gibi markalar gelmektedir. İhtiyacınıza yönelik antioksidan takviyesini vitaminler.com adresinden temin edebilirsiniz. 


Antioksidan Takviyesi Fiyatları

Antioksidan takviyeleri farklı markalar tarafından farklı formlarda ve gramajlarda piyasada satışa sunulmaktadır. Her takviyenin ücretlendirilmesi de farklıdır. Antioksidan takviyelerini satın almadan evvel hangi formun ve gramajın size uygun olduğunu seçmeniz ve buna göre fiyat araştırması yapmanız önemli bir adımdır. Bu durumda yaşınıza, cinsiyetinize veya bünyenize göre hangi takviyenin sizin için uygun olacağını seçmek de önemlidir. Antioksidan takviyelerini seçebilmek için öncelikle bir doktora danışabilirsiniz. Daha sonra ise size en uygun takviye çeşidini ve formunu bulduktan sonra ise sektörün önde gelen markalarının bulunduğu vitaminler.com adresinden satın alabilirsiniz. 


Antioksidan Takviyesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antioksidan takviyeleri seçerken piyasada güvenilir olmasıyla öne çıkan markalara ait olan ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Ürünlerin orijinal olup olmadığı da kontrol edilmelidir. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onayı ve izin numaraları, vitamin takviyelerini üreten firmanın ürünlere dair barkod ve lot numaralarının yer alıp almadığı, ürünün orijinal olup olmadığını göstermektedir. Almış olduğunuz antioksidan takviyelerine ait ambalajın da zarar görmemiş ve bozulmamış olması bu konuda önem taşır.Sıkça Sorulan Sorular 


Antioksidan Nedir?

Antioksidanlar günümüzde farklı türleri ile bilinirler. Serbest radikaller olarak bilinen bileşikler ile ilişkileri uzun yıllardır araştırılmaktadır. Gerekli durumlarda ise takviye olarak üretilmekte ve satılmaktadır. 

Antioksidan İçeren Vitaminler Nelerdir?

Antioksidanlar farklı besinlerde ve vitaminlerde bulunabilir. Farklı oranlarda bulunabildiği gibi antioksidan çeşitliliği de farklılık gösterebilir. Antioksidan takviyelerini vitaminler.com adresinde inceleyebilirsiniz. 

Antioksidan Ne İşe Yarar?

Antioksidanlar farklı gruplarda listelenebilir ve her takviyenin özelliği değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla eğer antioksidan eksikliği çektiğinizi düşünüyorsanız öncelikle bir doktora danışmanız önemlidir. Daha sonrasında sizin için en uygun takviyeyi öğrenebilir ve vitaminler.com adresinden satın alabilirsiniz. 

Kimler Antioksidan Takviyelerini Kullanabilir?

Gıda takviyelerinin etkileri kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Herhangi bir takviye kullanmadan evvel doktora danışmanız önerilir. 

Antioksidan Takviyeleri Nasıl Kullanılır?

Gıda takviyelerinin kullanım şekilleri formuna ve içeriğine göre farklılık gösterebilir. Gıda takviyeleri, kutularının üzerinde yazan direktiflere göre tüketilebilir. 

Antioksidan Takviyesi Ne Zaman Alınmalı?

Eğer antioksidan takviyeleri kullanmak istiyorsanız bir doktora danışarak bünyenize ve yaşınıza göre hangi takviyeyi almanız gerektiğini ve almanız gereken en etkili zaman dilimini öğrenebilirsiniz. Ayrıca takviye ambalajlarının üzerinde yazan kullanım direktiflerine de göz atabilirsiniz. 

Antioksidan Takviyesi Nerede Satın Alınır?

Antioksidan takviyeleri birçok marka tarafından üretilir ve satılır. Fiziki mağazalarda da bulunabilen, eczanelerde de satılabilen bu takviyeler aynı zamanda vitaminler.com sitesinde de satılmaktadır.Güvenilir ve şeffaf bir alışveriş anlayışını deneyimlemek için vitaminler.com’u tercih edebilirsiniz. 

Antioksidan Yağ Yakar mı?

Antioksidan takviyelerinin özellikleri günümüzde hala araştırılmaktadır. Araştırmaların sonuçları birbirlerinden farklı olabilmektedir. Kaynaklar


  1. Understanding oxidants and antioxidants: Classical team with new players, 2020Mobil görünüm için tıklayın.
Top