İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Bitkisel Ürünler

Bitkisel Ürünler

Devamını oku »
The Lifeco Organik Hindistan Cevizi Yağı 337 Ml Hindistan Cevizi Yağı
The Lifeco
Ligone Milk Thistle Complex 60 Kapsül Deve Dikeni (Milk Thistle)
Ligone
Solgar Turmeric Root Extract 60 Kapsül Zerdeçal (Turmeric)
Solgar
Arkopharma Drain 20 Ampul Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Grape seed)
Arkopharma
Sambucol Plus Efervesan 15 Tablet Mürver (Elderberry)
Sambucol
Solgar St. John's Wort Herb Extract 60 Kapsül Sarı Kantaron (St John's Wort)
Solgar
Eurho Vital Macavit 60 Kapsül Maca Bitkisi
Eurho Vital
Sambucol Plus Şurup 120 Ml Mürver (Elderberry)
Sambucol
New Life Enginar Özü 40 Kapsül Enginar Ekstresi
New Life
Arkopharma Milk Thistle 390 Mg 90 Kapsül Deve Dikeni (Milk Thistle)
Arkopharma
Arkopharma Lipofeine Slim Expert 3 Kutu Yeşil Çay Ekstresi
Arkopharma
Nature's Bounty Milk Thistle 175 Mg 50 Kapsül Deve Dikeni (Milk Thistle)
Nature's Bounty
Nature's Bounty CLA 1000 Mg 50 Kapsül Aspir Yağı
Nature's Bounty
Arkopharma Shape Up 20 Ampul Yeşil Çay Ekstresi
Arkopharma
Arkopharma Fenugreek 495 Mg 90 Kapsül Çemen Otu (Fenugreek)
Arkopharma
Zade Vital Aspir Yağı 200 Ml Aspir Yağı
Zade Vital
Solgar Grape Seed Extract 100 Mg 30 Kapsül Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Grape seed)
Solgar
Arkopharma Dynergie 20 Ampul Bal, Arı Sütü, Polen ve Propolis
Arkopharma
Solgar Green Tea Leaf Extract 60 Kapsül Yeşil Çay Ekstresi
Solgar
Voonka Milk Thistle Complex 62 Kapsül Deve Dikeni (Milk Thistle)
Voonka
Arkopharma Fennel 390 Mg 90 Kapsül Ananas Ekstresi
Arkopharma

Bitkisel Gıda Takviyelerinin Üretimi

Bitkiler veya bitkilerin çiçek, yaprak, kök ve tohum gibi kısımları etkilerine göre seçilerek doğallıktan ödün vermeksizin konsantre hale getirilir ve tablet, kapsül, toz formlarına dönüştürülmesiyle veya tohumların soğuk pres gibi yöntemlerle yağının alınmasıyla bitkisel gıda takviyeleri üretilir. 

Bitkisel ürünler, bitkiler doğallığını kaybetmeden üretilirler ve bitkilerin içerdiği doğal bileşenleri içerirler. Kalitesi ve güvenilirliği bilinen markaların kullanım amacınıza uygun bir ürününü önerildiği şekilde kullanırsanız, elde etmek istediğiniz sonuçlara ulaşmasına yardımcı olacaktır. Her geçen gün bitkisel gıda takviyeleri kullananların sayısı tüm dünyada büyük bir artış göstermektedir. Günümüzde yetersiz beslenme veya farklı nedenlerden dolayı beslenmelerine ek olarak bitkisel destekler kullanan birçok insan bulunmaktadır.

Bitkisel Ürünlerin Tarihçesi

Bitkisel ürünlerin kullanımı uzun bir tarihe sahiptir. Arkeolojik araştırmalara göre bitkiler, insanlık tarihi boyunca birçok tıbbi amaç için kullanıldığı anlaşılmıştır ve insan sağlığına faydaları halen araştırılmaktadır. Deve dikeni (milk thistle), ekinezya, yeşil çay ekstresi,  sarı kantaron (ST. Jaohn’s Worth), zerdeçal ve ginseng geçmişten günümüze kullanımı devam eden başlıca bitkisel takviyeleridir. Zamanla, moleküler biyolojinin gelişmesiyle de çoğu modern ilaç, bitki ekstreleri kullanılarak yapılmaya başlanmıştır ve toksitliliğin azaltılması adına birçok iyileştirmeler yapılmıştır.

Günümüzde de Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanan ilaçların %30’u bitkisel kaynaklardan elde edilmektedir. Örneğin; aspirinin etken maddesi olan saf asetilsalisilik asit (ASA)  söğüt ağacından elde edilmiştir.

Bitkisel Ürün Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitkisel gıda takviyeleri kullanmaya başlamadan önce, gıda takviyesinin yararlarıyla birlikte olası yan etkilerini araştırmanızı ve sağlık uzmanınıza danışmanızı öneririz.

Çocuklarda, hamilelik ve emzirme dönemlerinde, kronik hastalıklarda ve sürekli ilaç kullanımlarında, bitkisel gıda takviyesi kullanımı konusunda özellikle tedbirli olmanız son derece önemlidir. Çünkü bazı bitkisel ürünler, kullanılan ilaçlarla etkileşime geçerek sağlık problemlerine yol açabilirler.

Bitkisel takviyenin doğal olması, ürünün güvenli olduğu, olumlu etki göstereceği ya da hiçbir yan etkisi olmadığı anlamını taşımamaktadır. Bu nedenle güvendiğiniz bir markanın gıda takviyesini doğru bir şekilde uzmanınızın tavsiye ettiği miktarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bitkisel ürünler kategorimizde, Arkopharma, Natrol, Zade Vital, Solgar, The LifeCo ve Natures Bounty gibi aradığınız birçok güvenilir marka bitkisel takviye ürün çeşitlerini bulabilir, uygun fiyat, kargo bedava avantajı, peşin fiyatına 9 aya varan taksit imkanı ile Vitaminler.com güvencesiyle satın alabilirsiniz.

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top