İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Bitkisel Ürünler

Bitkisel Ürünler

Devamını oku »
The Lifeco Organik Hindistan Cevizi Yağı 337 Ml Hindistan Cevizi Yağı
The Lifeco
Ligone Milk Thistle Complex 60 Kapsül Deve Dikeni (Milk Thistle)
Ligone
Arkopharma Lipofeine Slim Expert 3 Kutu Yeşil Çay Ekstresi
Arkopharma
Arkopharma Dynergie 20 Ampul Bal, Arı Sütü, Polen ve Propolis
Arkopharma
Solgar St. John's Wort Herb Extract 60 Kapsül Sarı Kantaron (St John's Wort)
Solgar
Solgar Turmeric Root Extract 60 Kapsül Zerdeçal (Turmeric)
Solgar
Eurho Vital Macavit 60 Kapsül Maca Bitkisi
Eurho Vital
Sambucol Plus Efervesan 15 Tablet Mürver (Elderberry)
Sambucol
Arkopharma Fenugreek 495 Mg 90 Kapsül Çemen Otu (Fenugreek)
Arkopharma
Solgar Milk Thistle 50 Kapsül Deve Dikeni (Milk Thistle)
Solgar
Nature's Bounty Milk Thistle 175 Mg 50 Kapsül Deve Dikeni (Milk Thistle)
Nature's Bounty
Voonka Milk Thistle Complex 62 Kapsül Deve Dikeni (Milk Thistle)
Voonka
Solgar Tonalin CLA 1300 Mg 60 Kapsul Aspir Yağı (CLA)
Solgar
New Life Enginar Özü 40 Kapsül Enginar Ekstresi
New Life
Arkopharma ST. John's Wort 426 Mg 90 Kapsül Sarı Kantaron (St John's Wort)
Arkopharma
Natrol Green Tea 500 Mg 60 Kapsül Yeşil Çay Ekstresi
Natrol
Arkopharma Mate 200 Mg 90 Kapsül Bitkisel Antioksidanlar
Arkopharma
Arkopharma Artichoke 200 Mg 90 Kapsül Enginar Ekstresi
Arkopharma
Arkopharma Fennel 390 Mg 90 Kapsül Ananas Ekstresi
Arkopharma

Bitkisel Ürünler

Bitkiler veya bitkilerin çiçek, yaprak, kök ve tohum gibi kısımları etkilerine göre seçilerek doğallıktan ödün vermeksizin konsantre hale getirilir ve tablet, kapsül, toz formlarına dönüştürülmesiyle veya tohumların soğuk pres gibi yöntemlerle yağının alınmasıyla bitkisel gıda takviyeleri üretilir. 

Bitkisel ürünler, bitkiler doğallığını kaybetmeden üretilirler ve bitkilerin içerdiği doğal bileşenleri içerirler. Kalitesi ve güvenilirliği bilinen markaların kullanım amacınıza uygun bir ürününü önerildiği şekilde kullanırsanız, elde etmek istediğiniz sonuçlara ulaşmasına yardımcı olacaktır. Her geçen gün bitkisel gıda takviyeleri kullananların sayısı tüm dünyada büyük bir artış göstermektedir. Günümüzde yetersiz beslenme veya farklı nedenlerden dolayı beslenmelerine ek olarak bitkisel destekler kullanan birçok insan bulunmaktadır.

Bitkisel Ürünlerin Tarihçesi

Bitkisel ürünlerin kullanımı uzun bir tarihe sahiptir. Arkeolojik araştırmalara göre bitkiler, insanlık tarihi boyunca birçok tıbbi amaç için kullanıldığı anlaşılmıştır ve insan sağlığına faydaları halen araştırılmaktadır. Zamanla, moleküler biyolojinin gelişmesiyle de çoğu modern ilaç, bitki ekstreleri kullanılarak yapılmaya başlanmıştır ve toksitliliğin azaltılması adına birçok iyileştirmeler yapılmıştır.

Günümüzde de Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanan ilaçların %30’u bitkisel kaynaklardan elde edilmektedir. Örneğin; aspirinin etken maddesi olan saf asetilsalisilik asit (ASA)  söğüt ağacından elde edilmiştir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitkisel gıdalar kullanmaya başlamadan önce, gıda takviyesinin yararlarıyla birlikte olası yan etkilerini araştırmanızı ve sağlık uzmanınıza danışmanızı öneririz.

Çocuklarda, hamilelik ve emzirme dönemlerinde, kronik hastalıklarda ve sürekli ilaç kullanımlarında, bitkisel gıda kullanımı konusunda özellikle tedbirli olmanız son derece önemlidir. Çünkü bazı bitkisel ürünler, kullanılan ilaçlarla etkileşime geçerek sağlık problemlerine yol açabilirler.

Bitkisel takviyenin doğal olması, ürünün güvenli olduğu, olumlu etki göstereceği ya da hiçbir yan etkisi olmadığı anlamını taşımamaktadır. Bu nedenle güvendiğiniz bir markanın gıda takviyesini doğru bir şekilde uzmanınızın tavsiye ettiği miktarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bitkisel ürünler hakkında verilen bilgiler hiçbir şekilde ürünlerle ilişkilendirilemez. Sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. 26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği'nde bulunan "Sağlık Beyanları" niteliğinde değildir. Gösterilen kaynaklarda yer alan bilgilerin doğruluğu vitaminler.com tarafından taahhüt edilmemektedir. Bu nedenle verilen bilgilerden dolayı vitaminler.com'un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top