İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Bitkisel Ürünler
  4.  › 
  5. Gotu Kola
Gotu Kola

Gotu Kola

Devamını oku »
1 ürün listeleniyor.
Bu ürünler için stok tükenmiştir

Gotu Kola Ürünlerinin Fiyatları

Çoğu takviye ürününde olduğu gibi gotu kola ürünlerinin fiyatları da farklılık gösterebilir. Takviye ürünler söz konusu olduğunda fiyatlar; markadan içeriğinde yer alan tüm bileşenlere, ambalajdan gramaja ve kullanım türüne kadar geniş bir yelpazede yer alır. Geniş bir yelpazede yer alan gıda takviyesi çeşitlerini orijinal ürün garantisi, size özel indirimler, farklı ödeme seçenekleri ve aynı gün kargo imkanı ile vitaminler.com üzerinden satın alabilirsiniz.

 

En İyi Gotu Kola Markaları

Birçok markayı tek bir platformda buluşturan vitaminler.com üzerinden, Solgar gibi öne çıkan markaların gotu kola ve diğer gıda takviyelerine ulaşabilir ve ürün içeriklerini inceleyebilirsiniz.

 

Gotu Kola Ürünlerinin Formları

Gotu kola takviyeleri genelde kapsül formda karşımıza çıkar. Kapsül formda yer alan gotu kola takviyeleri; koruyucu amacı taşıyan bir dış kabuk içerisinde yer alır. Bahsettiğimiz bu dış kabuk ise sindirim sisteminde parçalanır.

 

Gotu Kola Takviyesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takviye kullanmadan evvel mevcut durumunuzu değerlendirmek ve herhangi bir sağlık sorununuz var ise ona göre yol haritası belirlemek için önce doktorunuza danışmanız önerilir. Ayrıca satın aldığınız takviye ürünün üzerinde yer alan kullanım talimatları da doğru şekilde takip edilmelidir. Aldığınız takviyeyi, doktorunuzun görüşünü dikkate alarak kullanmanız tavsiye edilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Gotu Kola Nedir?

Gotu kola (centella asiatica) genelde deniz seviyesinin altındaki bölgelerde yetişen bir bitkidir.  Pennywort ve centella gibi adlarla da tanınan gotu kola bitkisi, sıcak seven bir bitki olarak bilinir. Gotu kola bitkisi yaygın olarak Asya’nın Hindistan, Tayvan, Malezya, Endonezya, Vietnam ve Myanmar gibi bölgelerinde yetişmektedir.

Gotu Kola Nasıl Kullanılır?

Gotu kola (centella asiatica) bitkisinin yaprakları bu Asya mutfağında salatalarda kullanıldığı gibi çay ve içeceklere de katılmaktadır. Bu bitki ayrıca kapsül formda gıda takviyesi olarak karşımıza çıkar. Gotu kola takviyeleri su yardımı ile tüketilebilir.

Gotu Kolanın Faydaları Nelerdir?

Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Gotu Kola Nedir, Ne İşe Yarar? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Kimler Gotu Kola Takviyesi Kullanabilir?

Takviye gıdaların insanlar üzerindeki etkileri; fiziksel durum, cinsiyet ve yaş gibi pek çok faktör nedeniyle farklılık gösterebilir. Kullanmak istediğiniz gotu kola takviyesi içeriğinde yer alan besin maddelerini göz önünde bulundurup, doktorunuza danışarak; takviye kullanmaya uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Gotu Kola Takviyesi Nasıl Saklanır?

Aldığınız ürünü, buzdolabı, mutfak ve banyo benzeri nemli yerlerden uzak tutmanız ve kapağını sıkıca kapatmanız önerilir. Kullandığınız tüm gıda takviyelerini serin ve kuru bir yerde saklamaya özen gösterin. Ürün üzerinde yer alan saklama koşullarını da ayrıca göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Gotu Kola Takviyesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gıda takviyesi satın alırken; alınan takviyenin güvenilir markalara ait olmasına ve ürünün orijinal olup olmadığına mutlaka dikkat edilmelidir. Ayrıca üretici firmanın ürüne dair barkod numaralarının yer alıp almadığı da öncelikle bakılması gereken konular arasında yer alır. Almış olduğunuz gıda takviyesine ait ambalajın tahrip edilmemiş olması da önem arz eder.

Gotu Kola Takviyesi Nereden Satın Alınır?

Gotu kola gıda takviyeleri, fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Ürün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi birçok bilgiyi, vitaminler.com üzerinden öğrenebilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca deneyimli satış temsilcilerinin bilgilerini paylaştığı fiziksel mağazalar aracılığıyla da ürünlerin içeriklerine ve kullanım koşullarına dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Kaynaklar:

1.     Gotu Kola (Centella asiatica): Nutritional Properties and Plausible Health Benefits, 2015

Mobil görünüm için tıklayın.
Top