İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Diyet ve Kilo Kontrolü
  4.  › 
  5. Aspir Yağı (CLA)
Aspir Yağı (CLA)

Aspir Yağı (CLA)

Devamını oku »
13 ürün listeleniyor.

Aspir Yağı Çeşitleri

Aspir yağı linoleik ve oleik asit içerir. Linoleik asit çoklu doymamış bir omega-6 yağ asidi olarak sınıflandırılır. Oleik asit ise tekli doymamış omega-9 yağ asidi olarak sınıflandırılır. 

Cold press yöntemiyle üretilen aspir bitkisi yağı içeren gıda takviyeleri bulunduğu gibi aspir yağından elde edilen ham madde ile hazırlanan ve yeşil çay ekstresi ve kafein gibi farklı içeriklerle birlikte yer alan takviyeler de bulunmaktadır. CLA içeriğinin yanında l-karnitin gibi ham maddelerle zenginleştirilen çeşitler de mevcuttur.

En İyi Aspir Yağı (CLA) Markaları

Farklı form ve içerik tipi ile karşımıza çıkan aspir yağı (CLA) takviyelerinin üretiminde, pek çok marka öne çıkar. Zade Vital ve Nature’s Bounty gibi markalar en iyi aspir yağı (CLA) ürünleri sunan markalar arasında sayılabilir. Bu markaların özel formlar ile hazırlanan takviyelerini vitaminler.com üzerinden kolayca satın alıp tüketebilirsiniz.

Aspir Yağı Formları

Aspir yağı takviyeleri genelde karşımıza sıvı ve kapsül formda çıkar. Bu formlar, ayrı kullanım kolaylıkları sunar. Kapsül formdaki takviyeleri yutmakta güçlük çekenler, sıvı formda yer alan aspir yağı takviyelerini tüketebilir.

Kapsül

Kapsül formundaki aspir yağı (CLA) takviyeleri koruyucu amacı güden bir dış kabuk içerisinde yer alır. Bahsedilen bu dış kabuk ile vücut sisteminde emilir.

Sıvı

Sıvı formdaki aspir yağı (CLA) takviyeleri, kapsül formdaki takviyeleri yutmakta zorluk çeken kişiler tarafından, içimi kolay olduğu için kullanılır.

Aspir Yağı Fiyatları

Aspir yağı takviyelerinin fiyatları, markasından içeriğinde yer alan tüm bileşenlere, ambalajına ve gramajına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Marka, ham madde içeriği, servis sayısı ve benzeri kriterlere göre farklılık gösteren aspir yağı – CLA takviyesi çeşitlerini Vitaminler.com web sitesi üzerinden rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Aspir yağı fiyatlarını birbirleriyle karşılaştırarak sizin için en uygun içeriğe sahip ürünü keşfedebilir, orijinal ürün garantisi ve ücretsiz kargo fırsatıyla günün her saati satın alabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Aspir Yağı Nedir?

Aspir, papatyagiller ailesine ait genellikle yaz sonlarına doğru açan bir bitkidir. Ortalama 50 – 100 cm boyutlarına ulaşabilen bu bitki; haspir, kır safranı, papağan yemi gibi pek çok farklı isimle de bilinir. Anavatanı Arabistan yarımadası olmasına rağmen İran, Hindistan, Pakistan gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’de de yetiştirilen bir bitkidir. Aspir yağı, bu bitkinin tohumlarında bulunan yağlardan elde edilir.

Aspir Yağının İçeriğinde Neler Bulunur?

İçeriğinde doğal olarak CLA bulunan aspir yağı, CLA kaynağı olarak takviye üretiminde kullanılan bitkisel bileşenlerden biridir. Aspir yağı takviyesi hem doğal olması hem de bitkinin dünyanın pek çok yerinde yaygın şekilde yetiştirilmesi sebebiyle bu kaynağa ihtiyaç duyan herkesin sıkça tercih ettiği besin destekleri arasındadır.

CLA Nedir?

Konjuge linoleik asit (CLA), aspir yağı dışında et ve süt ürünlerinde de bulunduğu bilinen bir yağ asididir.

CLA Aspir Yağı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

CLA, vücutta bazı önemli görevlerde bulunan bir bileşendir. Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için CLA Hakkında Her Şey başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Aspir Yağı Cilde Faydalı Mıdır?

Konu hakkında bilgi edinmek için Aspir Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır? başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Aspir Yağı Zayıflatır mı?

Kilo kontrolü söz konusu olduğunda; yaş, cinsiyet, günlük alınan kalori miktarı ve aktivite seviyesi gibi pek çok farklı etmen devreye girebilir ve tüm bunların etkisi kişiden kişiye değişebilir. Bu anlamda kilo kontrolüne dair genel bir cevap verilmemektedir.

Aspir Yağında Ne Kadar CLA Var?

Aspir yağında zengin CLA içeriğinin yer aldığı bilinmektedir. Aldığınız CLA takviyesi üzerindeki içerik bilgilerini okuyarak oran hakkında bilgi edinebilirsiniz.

CLA, Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

İçeriğinde doğal olarak CLA bulunan aspir yağı, takviye üretiminde kullanılan bitkisel bileşenlerden biridir. Aspir yağı takviyesi hem doğal olması hem de bitkinin dünyanın pek çok yerinde yaygın şekilde yetiştirilmesi sebebiyle bu kaynağa ihtiyaç duyanların sıkça tercih ettiği besin destekleri arasında yer alır. Aspir tohumu yağının yemeklerde de kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca aspir yağı, kapsül formda da yer alabilir.

Aspir Yağı Takviyesi Nasıl Muhafaza Edilir?

Çoğu gıda takviyesinde olduğu gibi aspir yağı takviyesi de güneş ışığı görmeyen, kapalı, serin ve kuru olan bir ortamda saklanmalıdır. Satın aldığınız takviyeyi nemli ve sıcak ortamlardan uzak tutmanız tavsiye edilir. Ayrıca takviye ürünlerinin üzerinde yer alan saklama koşullarına ve son kullanma tarihi de dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır.

Aspir Yağı ve CLA takviyeleri Satın Alırken Dikkat Nelere Dikkat Edilmeli?

Aspir yağı (CLA) gibi gıda takviyelerini satın alırken, güven uyandıran markalara ait olan ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca gıda takviyelerinin orijinal olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir. Takviye ürüne dair barkod numaralarının yer alıp almadığı da özenle dikkat edilmesi gereken durumlar arasında yer alır. Almış olduğunuz takviyeye ait ambalajın da tahrip edilmemiş ve bozulmamış olması bu konuda önem taşır.

Aspir Yağı Nereden Satın Alınır?

Aspir yağı takviyelerine fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla ulaşmak mümkündür. Vitaminler.com üzerinden ürün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca %100 orijinal ürünleri size özel indirimler, aynı gün kargo imkanı ve farklı ödeme seçeneklerinden yararlanarak satın alabilirsiniz.


Kaynaklar:

1.     Antiobesity Mechanisms of Action of Conjugated Linoleic Acid, 2010

2.     Effect of Conjugated Linoleic Acid Intake on Endurance Exercise Performance and Anti-fatigue in Student Athletes, 2017

3.     Fatty Acid Composition and Tocopherol profiles of Safflower (Carthamus tinctorius L.) Seed oils, 2015


Mobil görünüm için tıklayın.
Top