İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Diyet ve Kilo Kontrolü
  4.  › 
  5. Aspir Yağı (CLA)
Aspir Yağı (CLA)

Aspir Yağı (CLA)

Devamını oku »
14 ürün listeleniyor.

Aspir Yağı Nedir?

Aspir, papatyagiller ailesine ait genellikle yaz sonlarına doğru açan bir bitkidir. Ortalama 50 – 100 cm boyutlarına ulaşabilen bu bitki; haspir, kır safranı, papağan yemi gibi pek çok farklı isimle de bilinir. Anavatanı Arabistan yarımadası olmasına rağmen İran, Hindistan, Pakistan gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’de de yetiştirilen bir bitkidir. Aspir yağı, işte bu bitkinin tohumlarında bulunan yağlardan elde edilir. Tohumlarının yaklaşık %35 - 45’ini oluşturan bu yağ, linoleik ve oleik olmak üzere iki çeşide ayrılır. Oleik tekli doymamış yağları içerirken linoleik yağ, çoklu doymamış yağ içeriği sayesinde diyetlere zengin bir destek sağlar. CLA, yani linoleik asit bakımından oldukça güçlü bir içeriğe sahip olan aspir yağı, çeşitli yemekleri pişirmede kullanılmasının yanında takviye üretiminde de değerlendirilir.

Aspir Yağı Çeşitleri

CLA bakımından zengin aspir çiçeği kaynağı kullanılarak üretilen aspir yağı takviyesi çeşitleri, çoklu doymamış yağ içeriği ile olduğu kadar omega 3 içermesi sebebiyle de en çok tercih edilen ürünlerdendir. Aralarında vücuttaki etkinliği klinik düzeyde incelenmiş seçenekleri bulunan aspir yağı takviyeleri, kapsül ve sıvı olmak üzere iki farklı formda kullanıma sunulan alternatifleriyle kolayca tüketilebilir. Etkili CLA içeriğinin yanında l-karnitin gibi benzer görevlere sahip ham maddelerle zenginleştirilen çeşitlere sahip ürünler, Avrupa standartlarında üretim yapan markaların referansıyla kullanıcılara ulaşır.

Aspir Yağı Fiyatları

Marka, ham madde kalitesi, servis sayısı ve benzeri kriterlere göre farklılık gösteren aspir yağı – CLA takviyesi çeşitlerini sen de Vitaminler.com web sitesi üzerinden rahatlıkla inceleyebilirsin. Aspir yağı fiyatlarını birbirleriyle karşılaştırarak senin için en uygun içeriğe sahip ürünü keşfedebilir, orijinal ürün garantisi ve ücretsiz kargo fırsatıyla günün her saati satın alabilirsin.

 

Kaynaklar:

1.       Safflower Production. North Dakota State University, 2019

2.       Medical uses of Carthamus tinctorius L. (Safflower): a comprehensive review from Traditional Medicine to Modern Medicine. Electron Physician, 2018


Mobil görünüm için tıklayın.
Top