İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Bitkisel Ürünler
  4.  › 
  5. Yer Fıstığı Yağı
Yer Fıstığı Yağı

Yer Fıstığı Yağı

Devamını oku »
6 ürün listeleniyor.

Yer Fıstığı Yağı Fiyatları

Çoğu takviye ürününde olduğu gibi yer fıstığı yağı ürünlerinin fiyatları da farklı etkenler nedeniyle değişkenlik gösterir. Yer fıstığı yağlarının fiyatı; ürünün markasından içeriğinde yer bileşenlere, ambalajından gramajına ve kullanım türüne kadar geniş bir skalada yer alır. İncelediğiniz yer fıstığı yağı ürünlerini; %100 orijinal ürün garantisi, size özel olarak hazırlanmış indirimler, farklı ödeme seçenekleri ve aynı gün kargo hizmeti ile vitaminler.com üzerinden satın alabilirsiniz.

 

En Yer Fıstığı Yağı Markaları

Yer fıstığı yağı üretiminde, karşımıza birçok marka çıkar. Zade Vital gibi markalar en iyi yer fıstığı yağı markaları arasında sayılabilir. Farklı markaların bitkisel yağ çeşitleri Vitaminler.com üzerinden inceleyebilir ve size özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

 

Yer Fıstığı Yağı Formları

Yer fıstığı yağı genellikle karşımıza kapsül ve sıvı formlarda çıkar. Kapsül formunda yer alan takviyeler, koruyucu amacı güden bir dış kabuk içerisinde bulunur. Kapsül formda yer alan yer fıstığı yağı ürünleri, su ile pratik şekilde tüketilebilir. Sıvı formda yer alan yer fıstığı yağı ürünleri ise genelde tatlı kaşığı ya da ölçek yardımı ile tüketilir.

 

Yer Fıstığı Yağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yer fıstığı yağı satın alırken sektörde öne çıkan, güvenilir markalara ait olanlar tercih edilmelidir. Ayrıca satın alınan gıda takviyesinin orijinal olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Satın almış olduğunuz yer fıstığı yağına ait ambalajın tahrip edilmemiş şekilde size ulaşması da bu konuda önem taşır. Bu nedenlerden ötürü yer fıstığı yağı satın alırken, güvenilir olmasıyla ön plana çıkan online ve fiziksel mağazaları tercih etmek gerekir.

 

Yer Fıstığı Yağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yer fıstığı yağı kullanmadan evvel mevcut durumunuzu değerlendirmek ve herhangi bir rahatsızlığınız ya da alerjiniz var ise ona göre bir yol haritası çizmek için öncelikle doktorunuza danışmalısınız. Gıda takviyelerinin, doktor tavsiyesi ile ve takviye ürünün üzerinde yer alan açıklamaları dikkate alarak kullanılması önerilir.


Sıkça Sorulan Sorular 

Yer Fıstığı Yağı Nedir?

Arachis yağı olarak da bilinen yer fıstığı yağı, yer fıstığından elde edilen bir bitkisel yağ çeşididir. Yer fıstığı bitkisinin çiçekleri yer üstünde olmasına rağmen, tohumları ve fıstığın kendisi yer altında gelişir. Bu nedenle bitki yer fıstığı olarak adlandırılır.

 

Yer Fıstığı Yağı Ne İşe Yarar?

Yer fıstığı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için “Yer Fıstığı Yağı Nedir?” başlıklı yazıyı inceleyebilir ve tüm özelliklerini öğrenebilirsiniz.

 

Yer Fıstığı Yağı Nasıl Kullanılır?

Dünyadaki yer fıstığı üretiminin çoğu yemeklik yağ üretimi içindir. Bu durum yer fıstığını dünyanın önde gelen yağ ürünlerinden biri haline getirir. Yer fıstığı yağının Asya mutfağında sıkça kullanıldığı bilinmektedir. Kızartmalarda sıklıkla kullanılan yer fıstığı yağı salatalarda da kullanılabilmektedir.

 

Yer Fıstığı Yağı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yer fıstığı yağı satın alırken; ürünün güvenilir markalara ait olmasına ve orijinal olup olmadığına muhakkak bakılmalıdır. T. C. Tarım ve Orman Bakanlığı onayı ve izin numaraları, ayrıca üretici firmanın ürüne dair barkod ve lot numaralarının yer alıp almadığı da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır.

 

Yer Fıstığı Yağı Nasıl Saklanır?

Yer fıstığı yağı; ambalajlarında yazıldığı şekilde, doğru koşullarda saklanmalıdır. Yer fıstığı yağı direkt güneş ışığı görmeyen bir yerde nemsiz bir ortamda tutulmalıdır. Ayrıca kullandıktan sonra ürünün kapağını sıkıca kapatmanız önerilir. Bunun dışında aldığınız ürünün saklama koşullarını, ürün üzerinde yazan açıklamaları bakarak öğrenebilirsiniz.

 

Yer Fıstığı Yağı Nereden Satın Alınır?

Yer fıstığı yağı ürünleri geniş bir skalada yer alır; fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla pek çok markanın ürününe ulaşıp satın almak mümkündür. Yer fıstığı yağı ürünlerinin içerik tablosuna ve diğer bilgilere yine online mağazalar aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca alanında uzman satış temsilcilerinin ürüne dair bilgilerini paylaştığı fiziksel mağazalar aracılığıyla da bilgi edinebilirsiniz. Vitaminler.com üzerinden size özel avantajlardan yararlanarak, dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

 

Kaynaklar:

1. Peanuts, Overview, 2016


Mobil görünüm için tıklayın.
Top