İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

Yer Fıstığı Yağı

Yer Fıstığı Yağı

Devamını oku »
Zade Vital Yer Fıstığı Yağı 200 Ml Yer Fıstığı Yağı
Zade Vital
Zade Vital Yer Fıstığı Yağı 100 Ml Yer Fıstığı Yağı
Zade Vital
Zade Vital Yer Fıstığı Yağı 50 Ml Yer Fıstığı Yağı
Zade Vital

Yer fıstığının ana bileşenleri oleik asit, linoleik asit (Omega-6), palmitik asit gibi yağ asitleridir. Yer fıstığı yağının raf ömrünün uzatılması için içerisine E Vitamini gibi güçlü antioksidanlar da ilave edilebilmektedir. USDA verilerine göre 100 gr yer fıstığı yağı; 17.7 gr doymuş yağ, 48.3 gr tekli doymamış yağ ve 33.4 gr çoklu doymamış yağ bulunmaktadır.

Yer Fıstığı Yağı Kullanımı

Yer fıstığı yağı, raf ömrü uzun olan ve mutfakta kullanılması en sağlıklı ve en popüler olan yağlardan biridir.Yer fıstığı yağı genellikle Çin, Güney Asya ve Güneydoğu Asya mutfaklarında kullanılmaktadır. Kızartma için ideal bir seçimdir. Yüksek sıcaklıklara kadar ısınabilen bir bitkisel yağ çeşidi olduğundan kızartmaların daha az yağ çekmesini sağlamaktadır.

Yapısında bulunan doymamış yağ asitlerinin, HDL kolestrol oranının artmasına, LDL kolestrolün azaltılmasına yardımcı etkilerini inceleyen bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

Yer fıstığı yağı; cildinizi nemlendirmek ve siyah noktalara karşı korumaya yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bitkisel yağ çeşitlerinden biridir. Dudaklarınıza, kaslarınıza ve eklemlerinize masaj yapmak için de kullanmanız mümkündür. Ayrıca, yer fıstığı yağı saç kepeğini önlemeye yardımcı olabilmektedir.

Yer fıstığı yağı, bitkisel yağların kullanımına dayanan aromaterapi yöntemi için de kullanılabilir.

Yer fıstığı yağı yıllardır piyasada bulunan bir bitkisel yağdır ve soğuk preslenmiş, rafine edilmiş gibi birçok çeşidini bulabilmemiz mümkündür. Yer fıstığı yağı alırken güvendiğiniz firmaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kullanmaya başlamadan önce sağlık uzmanınıza danışmanızı ve sağlık uzmanınızın tavsiye ettiği miktarda ve sürede kullanmanızı öneririz.

Yer fıstığı yağı kategorimizde, en iyi markaların %100 orijinal yer fıstığı yağı gıda takviyelerini bulabilir, en uygun fiyatlarla, kargo bedava avantajıyla ve Vitaminler.com güvencesiyle satın alabilirsiniz.

disclaimer

Mobil görünüm için tıklayın.
Top