İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Antioksidan
  4.  › 
  5. Resveratrol
Resveratrol

Resveratrol

Devamını oku »
6 ürün listeleniyor.

Resveratrol Takviyesi Çeşitleri

Resveratrol; tek başına takviye olarak satılabildiği gibi selenyum ya da A, C, E vitamini gibi farklı vitaminler, kalsiyum ve çinko gibi mineraller ya da diğer bileşikler eklenerek formüle edilen takviye ürünler de mevcuttur.

Resveratrol Takviyesi Formları

Resveratrol takviyeleri genelde karşımıza kapsül formda çıkar. Kapsül formdaki takviyeler su ile kolay bir şekilde tüketilebildiği için pratik kullanım imkanı sunar. Kapsül formunda yer alan resveratrol takviyeleri; koruyucu amacı güden bir dış kabuk içerisinde bulunur. Bahsettiğimiz bu dış kabuk ise sindirim sisteminde parçalanır. Kapsül şeklindeki takviye ürünlerinin genelde tabletlerden daha hızlı parçalanma eğilimi vardır.

En İyi Resveratrol Takviyesi Markaları

Resveratrol takviyelerinin üretiminde, sayısı hiç azımsanmayacak oranda marka ön plana çıkar. Pure Encapsulations, Solgar, Suda Collagen ve Venatura gibi markalar en iyi resveratrol takviyesi markaları arasında yer alabilir. Dilediğiniz markanın resveratrol ürünlerine vitaminler.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resveratrol Takviyesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Resveratol takviyesi alırken mevcut durumunuzu değerlendirmek ve herhangi bir sağlık sorununuz var ise ona göre yol haritası belirlemek için öncelikle doktorunuza danışmalısınız. Aldığınız takviyeyi, doktorunuzun önerileri ve takviye ürünün üzerinde yer alan açıklamaları dikkate alarak kullanmanız tavsiye edilir.

Resveratol takviyesi satın alırken; aldığınız takviyenin güvenilir markalara ait olmasına ve ürünün orijinal olup olmadığına muhakkak dikkat edilmelidir. Ayrıca üretici firmanın ürüne dair barkod numaralarının yer alıp almadığı da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Almış olduğunuz takviyeye ait ambalajın tahrip edilmemiş olması da önem arz eder.

Resveratrol Takviyesi Fiyatları

Resveratrol takviyelerinin fiyatları, takviye ürünün markasından içeriğinde yer alan etken maddelere, ambalajından servis sayısına kadar değişkenlik gösterebilir. Geniş fiyat aralığında yer alabilen resveratrol takviyelerini, orijinal ürün garantisi, farklı ödeme seçenekleri ve aynı gün kargo imkanı ile vitaminler.com’dan satın alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Resveratrol Nedir?

Resveratrol genel olarak fitoaleksin olarak tanımlanan fenolik bir bileşiktir. Bu bileşik çoğunlukla üzüm ve meyvelerin kabuklarında veya tohumlarında yoğunlaşma eğilimindedir.

Resveratrol Ne İşe Yarar?

Resveratrol son zamanlarda bilim çevreleri tarafından araştırılan ve vücut fonksiyonları üzerindeki etkilerine dair çalışmalar yapılan bir bileşik olarak karşımıza çıkar. Ayrıntılı bilgi için Resveratrol Nedir, Etkileri Nelerdir? başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Hangi Besinlerde Resveratrol Bulunur?

Başta üzüm olmak üzere, ahududu, kızılcık, yaban mersini ve dut gibi bazı orman meyveleri ve yer fıstığında yer almaktadır.

Kimler Resveratrol Takviyelerini Kullanabilir?

Resveratrol gibi takviye ürünlerin insanlar üzerindeki etkileri; fiziksel durum, kronik rahatsızlıklar, yaş ve cinsiyet gibi pek çok faktör nedeniyle farklılık gösterebilir. Takviye ürünün içeriğini göz önünde bulundurup, doktorunuza danışarak kullanmaya uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. İhtiyaç halinde, doktor önerisi ve yönlendirmeleriyle resveratrol takviyesi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Resveratrol Takviyeleri Nasıl Kullanılır?

Kullanım şekli ile ilgili en doğru kararı vermek için doktorunuzun önerilerini ve resveratrol takviyesi üzerinde yer alan kullanım talimatlarını dikkate almanız önerilir.

Resveratrol Takviyesi Ne Zaman Alınmalı?

Resveratol takviyesinin tercihen tok karnına alınması tavsiye edilir. Resveratrol takviyesi kullanmadan evvel doktora danışmanız önerilir. Doktorunuza danışarak ve resveratrol takviyesinin kullanım içeriğini okuyarak, zamanı belirleyebilirsiniz.

Resveratrol Kilo Verdirir mi?

Kilo alma ya da verme konusu kişinin günlük total kalori alıma, harcadığı enerji miktarına ve kişinin bünyesine bağlı olarak değişebilen bir durumdur. Bu nedenle bu konuyla alakalı net bir cevap bulunmamaktadır.

Resveratrol Takviyesi Nasıl Saklanır?

Resveratrol takviyeleri; ürün ambalajlarında yazıldığı şekilde, doğru koşullarda saklanmalıdır. Her türlü resveratrol takviyesi, direkt güneş görmeyen bir yerde, nemden uzakta muhafaza edilmelidir. Banyo ve benzeri nemli yerlerden uzak tutmanız ve kullandıktan sonra ürünün kapağını sıkıca kapatmanız önerilir. Bunun dışında aldığınız takviye ürünün saklama koşullarını, ürün üzerinde yazan açıklamaları inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Resveratrol Takviyesi Nereden Satın Alınır?

Aradığınız resveratrol takviyesi ürününü, fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla bulabilirsiniz. Takviye ürünün içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi birçok bilgiyi de yine online mağazalar aracılığıyla kolayca öğrenmek mümkündür. Ayrıca satış temsilcilerinin bilgilerini paylaştığı fiziksel mağazalar aracılığıyla da ürünlerin içeriklerine ve kullanım koşullarına dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. İçeriği resveratrol ile oluşturulmuş takviye ürünlerini, Vitaminler.com’da bir arada bulabilir, size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

Kaynaklar

1.    Pilot Study of Resveratrol in Older Adults with Impaired Glucose Tolerance, 2012

2.    Effect of Resveratrol on Blood Pressure: A Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials, 2015

3.    Resveratrol and Cardiovascular Diseases, 2016

4.    Resveratrol Retards Progression of Diabetic Nephropathy Through Modulations of Oxidative Stress, Proinflammatory Cytokines, and AMP-Activated Protein Kinase, 2011


Mobil görünüm için tıklayın.
Top