İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Mineraller
  4.  › 
  5. Krom
Krom

Krom

Devamını oku »
8 ürün listeleniyor.

En İyi Krom Takviyesi Markaları

Krom takviyeleri söz konusu olduğunda karşımıza birden fazla marka çıkar. Ocean, Solgar ve Nature’s Bounty gibi markalar ise en iyi krom takviyesi markaları arasında yer alabilir. Bu markaların gıda takviyelerine online platformlardan ulaşabilirsiniz. Vitaminler.com üzerinden bu markaların krom takviyelerini, ulaşılabilir fiyatlarda temin edebilir ve dilediğiniz krom takviyesi çeşidini keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

Krom Takviyesi Fiyatları

Pek çok takviye ürününde olduğu gibi krom takviyelerinin fiyatları da bazı durumlara göre değişkenlik gösterebilir. Krom takviyesi fiyatlarını, ambalajdan gramaja, markadan içeriğinde yer alan bileşenlere kadar pek çok faktör etkileyebilir. İncelediğiniz krom takviyesini orijinal ürün garantisi, farklı ödeme imkanları, özel indirimler ve aynı gün kargo fırsatıyla, vitaminler.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Krom Takviyesi Formları

Krom takviyeleri genelde karşımıza kapsül formda çıkar. Kapsül formunda yer alan takviyeler, koruyucu amacı güden bir dış kabuk içerisinde bulunur. Kapsül formdaki krom takviyeleri, su yardımı ile tüketilir.

Krom Takviyesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krom takviyesi satın alırken sektörde öne çıkan, güvenilir markalara ait olan ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca satın alınan gıda takviyesinin orijinal olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir. Satın almış olduğunuz krom takviyesine ait ambalajın, size ulaşmadan önce tahrip edilmemiş olması da bu konuda önem taşır. Bu nedenlerden ötürü krom takviyesi satın alırken, güvenilir olmasıyla ön plana çıkan online ve fiziksel mağazaları tercih etmek gerekir.

Krom Takviyesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krom takviyesi kullanmadan evvel mevcut durumunuzu değerlendirmek ve herhangi bir rahatsızlığınız var ise ona göre bir yol haritası çizmek için öncelikle doktorunuza danışmalısınız. Gıda takviyelerinin, doktor tavsiyesi ile ve takviye ürünün üzerinde yer alan açıklamaları dikkate alarak kullanılması önerilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Krom Takviye Edici Gıda Nedir?

Krom eksikliği yaşayan kişilerin kullanması amacıyla üretilmiş, kapsül ya da tablet formunda yer alabilen gıda takviyeleridir.

Krom Formları Nelerdir?

Kromun üç değerlikli ve altı değerlikli olmak üzere iki formu olduğu bilinmektedir. Kromun gıdalarda bulunan formu ise üç değerliklidir.  Kromun kullanılan 3 değerlikli formları; krom pikolinat, krom nikotinat ve krom klorid olarak karşımıza çıkar. Altı değerlikli formu ise endüstride kullanılır.

Krom Pikolinat Nedir?

Kromun, yüksek yararlanım sağlayabilmesi nedeniyle tercih edilen bir formu olarak bilinir. Genelde gıda takviyelerinde bu form kullanılır.

Krom Minerali Ne İşe Yarar?

Vücut içerisinde minerallerin her birinin, ayrı ayrı görevi bulunur. Krom, vücut fonksiyonlarında rol almasıyla bilinen bir mineral çeşididir.

Krom İçeren Besinler Nelerdir?

Genel olarak krom; kabuklu deniz ürünleri, et, balık, yumurta, tam tahıl ürünleri ve kabuklu yemişlerde bulunur. Brokoli, elma, muz gibi bazı meyve-sebzeler ve bazı baharatlar da krom içeren besinler arasında yer alır.

Kimler Krom Takviyesi Alabilir?

Gıda takviyelerinin kişiler üzerindeki etkileri; beslenme düzeni, fiziksel durum, yaş ve cinsiyet gibi pek çok etmen nedeniyle değişiklik gösterebilir. Eğer yeterli oranda krom almadığınızı düşünüyorsanız, takviye satın almadan evvel öncelikle doktorunuza danışarak tavsiye almanız önerilir. Özellikle hamile ve emziren kadınlar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin, doktora danışmadan krom takviyesi alması tavsiye edilmez.

Krom Takviyesi Nasıl Kullanılır?

Krom takviyesinin kullanım şekli ile ilgili bilgi edinmek için doktorunuzun önerilerini ve kullanacağınız gıda takviyesinin üzerinde yer alan kullanım talimatlarını dikkate almanız önerilir.

Krom Takviyesi Ne Zaman Alınmalı?

Vücudumuz kromu besin kaynaklarından ya da takviye yoluyla alabilir. Bununla birlikte, yeterli oranda krom alınamıyorsa, doktorunuz beslenme rutininize gıda takviyesi olarak eklemenizi önerebilir. Zamanla ilgili kararda doktorunuzun önerileri ve takviye üzerinde yer alan açıklamalar göz önünde bulundurulmalıdır.

Krom Takviyesi Zayıflatır mı?

Kromun bu soruyla alakalı araştırmalara konu olduğu bilinmektedir. Ancak kilo almak ya da vermek söz konusu olduğunda; yaş, cinsiyet, günlük alınan kalori miktarı ve aktivite seviyesi gibi farklı pek çok faktör göz önünde bulundurulmalıdır.

Krom Takviyesi Nasıl Muhafaza Edilir?

Aldığınız krom takviyesini, banyo ve benzeri nemli yerlerden uzak tutmanız önerilir. Krom takviyesini serin ve kuru bir yerde saklamaya, ürünün kapağını sıkıca kapatmaya özen gösterin. Takviye ürünün üzerinde yer alan saklama koşullarını da göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Krom Takviyesi Nereden Satın Alınır?

Krom takviyeleri, fiziksel ve online mağazalar aracılığıyla satın alınabilir. Gıda takviyesi içeriklerinin yer aldığı tablo, günde kaç defa ve ne kadar alınacağına dair kullanım önerisi gibi pek çok bilgiyi, yine online mağazalar aracılığıyla öğrenmek mümkündür. Ayrıca alanında deneyimli satış temsilcilerinin bilgilerini paylaştığı fiziksel mağazalar aracılığıyla, ürünlerin içeriklerine ve kullanım koşullarına dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Vitaminler.com’da yer alan size özel fırsatlardan yararlanarak, dilediğiniz takviye çeşidini satın alabilirsiniz.

Kaynaklar:

1.       Chromium, 2018

2.       Effects of Chromium Supplementation on Body Composition, Human and Animal Health, and Insulin and Glucose Metabolism, 2019

3.       Chromium, Exercise, and Body Composition, 2000

4.       Nutritional Role of Chromium, 1981


Mobil görünüm için tıklayın.
Top