İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Bitkisel Ürünler
  4.  › 
  5. Kinoa Tohumu
Kinoa Tohumu

Kinoa Tohumu

Devamını oku »
3 ürün listeleniyor.

Kinoa Tohumu Çeşitleri

Kinoa tohumu ürünleri, farklı markalar tarafından farklı çeşitlerde piyasada bulunmaktadır. Bu çeşitler, ihtiyaca yönelik olarak tercih edilebilir ve kullanılabilir. 

Beyaz Kinoa Tohumu 

Beyaz kinoa tohumu ürünlerinin içerisinde açık renkte olan kinoa taneleri bulunur. Lezzet olarak diğer türlerinden farkı olmadığı düşünülmektedir. 

Karışık Kinoa Tohumu 

Karışık kinoa tohumu ürünlerinde hem siyah hem de açık renkli kinoa tohumları bulunmaktadır. Her pakette karışık olarak iki tür kinoa tohumu bulunur ve tariflere kolaylıkla adapte edilebilir. 


Kinoa Tohumu Formları

Kinoa tohumu ürünleri genellikle toz ve paket  formda bulunur. 

Toz

Toz kinoa tohumu ürünleri, genellikle takviye tüketimini besinler ile karıştırarak almak isteyenler tarafından tercih edilir. Bu formdaki takviyeler toz halindedir ve direktiflere uygun olarak besinlerle karıştırılarak tüketilir veya çeşitli tariflere katılabilir.

Paket 

Paket kinoa tohumu ürünleri, çeşitli paketler halinde satışa sunulmaktadır. Paket, belirli süreler içerisinde tüketilmelidir. Kullanım şekilleri markaya göre farklılık gösterebilir. 


En iyi Kinoa Tohumu Markaları

Kinoa tohumu ürünleri farklı markalar tarafından farklı gramajlarda ve formlarda üretilmektedir. Sektörün önde gelen markaları vitaminler.com adresinde yer almaktadır. En çok bilinen ve tercih edilen kinoa tohumu markalarının başında; Quinola Mothergrain, The Lifeco ve Wefood gibi markalar gelmektedir. İhtiyacınıza yönelik kinoa tohumu ürününü vitaminler.com adresinden temin edebilirsiniz. 


Kinoa Tohumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kinoa tohumu ürünlerini seçerken piyasada güvenilir olmasıyla öne çıkan markalara ait olan ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Ürünlerin orijinal olup olmadığı da kontrol edilmelidir. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onayı ve izin numaraları, kinoa tohumu ürünleri üreten firmanın ürünlere dair barkod ve lot numaralarının yer alıp almadığı ürünün orijinal olup olmadığını göstermektedir. Almış olduğunuz kinoa tohumu ürünlerine ait ambalajın da zarar görmemiş ve bozulmamış olması bu konuda önem taşır.


Kinoa Tohumu Fiyatları

Kinoa tohumu ürünleri farklı markalar tarafından farklı formlarda ve gramajlarda piyasada satışa sunulmaktadır. Kinoa tohumu ürünlerini satın almadan evvel hangi formun ve gramajın size uygun olduğunu seçmeniz ve buna göre fiyat araştırması yapmanız önemli bir adımdır. 


Sıkça Sorulan Sorular

Kinoa Tohumu Nedir?

Chenopodium quinoa veya kazayağı bitkisinden elde edilen küçük, yenilebilir tohumlara kinoa denir. Daha fazla bilgi için “Kinoa Tohumu Nedir, Kinoa Nasıl Tüketilir?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kinoa Tohumu Ne İşe Yarar?

Kinoanın birçok özelliği vardır ve genellikle tariflerin içinde kullanıldığı bilinmektedir.

Kinoa Tohumu Nerede Satılır?

Kinoa tohumu birçok marka tarafından üretilir ve satılır. Fiziki mağazalarda da bulunabilen bu takviyeler aynı zamanda vitaminler.com sitesinde de satılmaktadır. Siz de kinoa tohumu ürünlerine sahip olmak istiyorsanız şeffaf bir alışveriş anlayışını deneyimlemek için vitaminler.com’u tercih edebilirsiniz. 


Kaynaklar

  1. Antioxidant Activity of Free and Bound Compounds in Quinoa (Chenopodium quinoa Willd.) Seeds in Comparison with Durum Wheat and Emmer, 2012 

Mobil görünüm için tıklayın.
Top