İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Kolajen (Collagen)
  4.  › 
  5. Hyalüronik Asit (Hyaluronic Acid)
  6.  › 
  7. Nutrafarm
Hyalüronik Asit (Hyaluronic Acid)

Nutrafarm Hyalüronik Asit (Hyaluronic Acid)

Devamını oku »

Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronan olarak da bilenen hyalüronik asit, vücudun doğal olarak ürettiği yapışkan ve berrak bir madde formundadır. Eklem sıvılarında ve gözlerde yüksek konsantrasyonlarda bulunan bu madde, aynı zamanda hücre dışı matrisin de ana bileşenlerinden biridir. Vücutta bulunduğu bölgelerde yağlandırma ve nemlendirme kaynağı olan hyalüronik asit, yapışkan yapısıyla dokularda yastık ve kayganlaştırıcı özelliği gösterir. 

Hyalüronik Asit Nasıl Elde Edilir?

Hyalüronik asit, ilk kez bir ineğin gözündeki vitröz gövdeden elde edilmiştir. Günümüzde pek çok farklı kaynak kullanılarak lavoratuvar ortamında üretilen bir bileşendir. Hyalüronik asitin bilinen en temel kaynağı horoz taraklarıdır. Bunun yanı sıra bitki ve buğday fermantasyonundan da üretilebilir. Bakteriler tarafından fermente edilen bitki ve buğday özleri, saflaştırılarak doğal hyaluronan haline getirilir. 

Kapsül ve tablet olmak üzere iki farklı formda üretilen hyalüronik asit takviyelerini, geniş bir yelpazeye yayılan marka çeşitliliği ve farklı servis miktarları ile Vitaminler.com’da inceleyebilirsiniz. İçeriği yalnızca saf hyalüronik ile oluşturulmuş ürünler ile kolajen, probiyotik ve benzeri bileşenlerle zenginleştirilmiş formüllere sahip hyalüronik asit takviyelerini, Vitaminler.com’da bir arada bulabilirsiniz. 


Mobil görünüm için tıklayın.
Top