İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Diyet ve Kilo Kontrolü
  4.  › 
  5. Acai Berry
Acai Berry

Acai Berry

Devamını oku »
1 ürün listeleniyor.
Bu ürünler için stok tükenmiştir

Acai Berry Nedir?

Acai berry ya da ülkemizde daha çok bilinen adıyla acai üzümü, büyük bir bölümü Güney Amerika’da yetişen acai palmiye ağaçlarından elde edilen kırmızı – mor renkli küçük meyvelerden oluşur. Bir çeşit çilek familyasına dahil olan bu meyveler, eski medeniyetlerde dış kabuğu yumuşatılıp macun haline getirilerek tüketilen bir besin kaynağıydı. Günümüzde böğürtlene benzeyen tadıyla doğrudan meyve olarak tüketilmesinin yanı sıra meyve suyu formunda da öğünlere eklenen acai üzümü, kurutulup toz haline getirilerek gıda takviyesi formunda da kullanıma sunulur.

Düşük şeker oranı sayesinde diyetlere rahatlıkla eklenebilen acai tozu; A vitamini, kalsiyum, lif ve çeşitli mineraller bakımından zengin profiliyle oldukça besleyici bir takviyedir. Organik acai içeriğinin yanında meyvenin etkinliğini destekleyen çeşitli vitamin ve mineraller eklenerek hazırlanan gıda takviyeleri, yiyeceklere kendine has bir tat katarak keyifli bir tüketim sağlar. Bu takviyeler tamamen bitkisel içerikleri sayesinde vejetaryen kullanıma da uygun formülleri ile herkes için güvenli bir kullanım yaratırlar.

Acai üzümünün bitkisel etkinliğinden düzenli olarak yararlanmak için sen de Vitaminler.com’da sunulan acai tozu takviyelerini keşfedebilirsin. Online mağazada farklı gramajlar ve marka çeşitliliği ile yer alan ürünlerin özelliklerini ve içeriklerini detaylı olarak inceleyebilir; sana en uygun ürünü dilediğin her an ücretsiz kargo fırsatıyla satın alabilirsin!

 

Kaynaklar:

1.       Acai. National Center for Complementary and Integrative Health

2.       Characterization of the acai or manaca (Euterpe oleracea Mart.): a fruit of the Amazon. Archivos Latinoamaericos de Nutricion, 2007

3.       Updates on Antiobesity Effect of Garcinia Origin (−)-HCA. Evidence Based Complementary and Alternavite Medicine, 2013
Mobil görünüm için tıklayın.
Top