İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Vitaminler
  4.  › 
  5. Multivitaminler
Multivitaminler

Multivitaminler

Devamını oku »

Multivitamin Nedir?

Multivitaminler vitamin, mineral, yağ asitleri ve yararlı bakteriler içerebilen, farklı besinlerden oluşan takviye edici gıdalardır. Doğal beslenmenin yerine geçmeyen ancak doğal gıdalardan alabileceğiniz besinleri içeren multivitamin takviyeleri tüketicilerin tercihlerine göre seçebileceği kapsül, hap, şurup ve çiğnenebilir formlara sahiptir. 

Multivitaminler içerisinde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarına katkıda bulunan demir, selenyum, A vitamini, C vitamini ve B6 vitamini gibi mineraller ve vitaminler bulunmaktadır. Multivitaminler bağışıklığı destekleyici besinlerin yanı sıra birçok farklı metabolizmada görev alan onlarca besinden oluşabilmektedir. Bundan dolayı multivitaminler halk arasında bağışıklık güçlendirici olarak görülmektedir. Ancak multivitaminler bir gıda takviyesidir. Gıda takviyelerinin tedavi edici özelliği bulunmamaktadır. Takviyeler ancak doğal beslenmeyi destekleyebilirler. 

Erkekler için multivitamin takviyeleri ve kadınlar için multivitamin takviyeleri, erkek ve kadınların günlük ihtiyaç duydukları besinlere göre özelleştirilmiş ürünlerdir. Aynı şekilde çocukların tüketimi için çocuklara uygun multivitamin takviyeleri lezzetli aromalar ile şurup ya da çiğnenebilir formlarda üretilir. Vitamin ya da mineral eksikliği dolayısıyla multivitamin kullanmayı düşünüyorsanız hekiminize danışabilir, multivitamin kullanımını aldığınız ürünün kullanma talimatlarına uygun bir şekilde yapabilirsiniz.

Mobil görünüm için tıklayın.
Top