İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...

  1. Vitaminler
  2.  › 
  3. Diyet ve Kilo Kontrolü
Diyet ve Kilo Kontrolü

Diyet ve Kilo Kontrolü

Devamını oku »
3 ürün listeleniyor.

Öğünlere Eklenebilecek Diyet Ürünler

Diyet ürünler, besin değerleri yüksek olmasına karşın düşük kalorileri sayesinde kilo kontrolü yapanların beslenme düzenine rahatlıkla ekleyebilecekleri en iyi besin alternatifini sunar. Bu ürünler tamamen bitkisel içeriklerden oluşan, vücutta doğal olarak üretilip gıda takviyesi olarak kullanılabilen ve öğün yerine geçen gıdalardan meydana gelir.

Vitaminler.com diyet ürünleri arasında yer alan aspir yağı (CLA) ve l-karnitin, kilo kontrolü yapanların en sık tercih ettiği gıda takviyelerinden ikisidir. Aspir bitkisinin tohumlarından elde edilen aspir yağı, içeriğinde önemli oranda CLA barındıran bitkisel bir destektir. Bu bitkinin içinde bulunan CLA, et ve süt ürünlerinden elde edilen ve vücut ağırlığını azaltmak için takviye formunda kullanılan bir yağ asididir. Dolayısıyla aspir yağı, diyet yapanlara hem CLA etkisini hem de kendi bitkisel yararlarını aynı anda sağlayan etkili bir besin kaynağıdır. L-karnitin ise vücutta doğal olarak oluşan, bazı gıdalarda da doğal olarak bulunan bir amino asit çeşididir. Bu bileşen de yine kilo kontrolü yapanların takviye formunda kullandığı besin kaynaklarından biridir.

Diyet takviyesi olarak kullanılabilecek bitkisel ürünler arasında yeşil çay ekstresi, garnicia cambogia ve acai berry yer alır. Yeşil çay ekstresi, günlük beslenmesinde yeşil çay tüketmek istemeyenlerin takviye olarak kullanmasını sağlamak amacıyla üretilir. Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen yeşil çay özütü, toz veya kapsül formunda kullanıma sunularak içeriğindeki kafein ve kateşinler sayesinde kilo kontrolü yapmak isteyenlere yardımcı olur. Hindistan ve Güneydoğu Asya’ya özgü bir bitki olan garnicia cambogia, meyvesinin kabuğundan elde edilen ekstre ile diyetlere en çok eklenen bitkisel ürünlerden biridir. Acai berry ise Güney Amerika’nın yağmur ormanlarında yetişen üzüm benzeri bir meyvedir. Bu meyvelerden elde edilmiş ekstrelerle hazırlanan diyet takviyeleri, vücut ağırlığını azaltmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği diyet ürünlerinden biridir.

Beslenmesine diyet ara öğünler eklemek isteyenler için ideal olan öğün yerine geçen gıdalar ise günlük toplam kaloriyi kontrollü bir şekilde alabilmeyi sağlamak için üretilmiş ürünlerdir. Kalorisi kısıtlanmış formüllerinin yanı sıra protein, karbonhidrat, lif ve benzeri besinler bakımından zengin bir ara öğün sunan bu diyet ürünleri; günlük beslenmeyi tek bir ürünle tamamlamaya yardımcı olur.

Vitaminler.com’da diyet takviyesi olarak tercih edilebilecek bir diğer seçenek ise tatlandırıcılardır. Stevia, agave şurubu, Hindistan cevizi şekeri gibi doğrudan rafine şeker tüketmek istemeyenlerin kullanabileceği bitkisel şeker kaynaklarıyla üretilen tatlandırıcılar; kalori kontrolü yapanlar için ideal diyet ürünleridir.

Sen de vücut ağırlığını korumak ya da azaltmak için ihtiyaç duyduğun diyet ürünlerini Vitaminler.com online mağazasında keşfedebilirsin. Beğendiğin ürünleri günün her saati orijinal ürün garantisi ve aynı gün kargo fırsatıyla satın alabilirsin!

 

Kaynaklar:

  1. Conjugated linoleic acid content of milk from cows fed different diets. Journal of Dairy Science, 1999

  2.  L-carnitine--metabolic functions and meaning in humans life. Current Drug Metabolism, 2011

Green tea and thermogenesis: interactions between catechin-polyphenols, caffeine and sympathetic activity. National Library of Medicine, 2000

Mobil görünüm için tıklayın.
Top